НОВИНИ

Рада провалила голосування за склад Рахункової палати, буде оголошений повторний конкурс

Андрій Парубій звернувся до профільного комітету ВР із закликом оголосити повторний конкурс для кандидатів до Рахункової палати.

Верховна Рада на засіданні у вівторок, 4 квітня, не змогла обрати членів Рахункової палати. За призначення 9 членів проголосувало 211 народних депутатів із 226 необхідних.

Раніше парламентський комітет з питань бюджету рекомендував обрати парламенту дев'ятьох членів Рахункової палати з 29 кандидатів, які пройшли відповідний конкурс. Водночас, одна з кандидаток, член фракції "Батьківщина" Олександра Кужель зняла свою кандидатуру в ході обговорення. Вона мотивувала таке рішення тим, що Рахункову палату має очолювати представник опозиції.

Таким чином, депутати обирали з 28 кандидатів шляхом рейтингового голосування.

Після того, як не вдалося повернутися до голосування (така ініціатива набрала лише 212 голосів), голова Верховної Ради Андрій Парубій звернувся до профільного комітету ВР із закликом оголосити повторний конкурс для кандидатів до Рахункової палати.

Нагадаємо, в березні Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт у справі одного з членів Рахункової палати та її голови Романа Магути. На початку грудня 2016 року Солом'янський районний суд Києва відсторонив Магуту від посади. Суд також призначив Магуті цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслету. Посадовця підозрюють у махінаціях із нерухомістю.