НОВИНИ

Рада з третьої спроби ввела законодавче врегулювання питання автодоріг оборонного значення

За документ проголосував 231 депутат.

Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект №4647 "Про внесення змін до закону "Про автомобільні дороги" щодо автомобільних доріг оборонного значення". За документ з третього разу проголосував 231 депутат.

Законопроектом визначається, що автомобільними дорогами оборонного значення є автомобільні дороги, необхідні для забезпечення оборони і безпеки України, з'єднання військових та інших спеціальних об'єктів, призначених в умовах воєнного часу для військових перевезень, евакуації населення, перевезень, пов'язаних з евакуацією вантажів, народногосподарських перевезень. З метою забезпечення оборони і безпеки України автодороги незалежно від їх форми власності та значення можуть бути віднесені до автомобільних доріг оборонного значення.

При цьому віднесення дороги до автошляхів оборонного значення не є підставою для обмеження руху транспортних засобів по такій дорозі, за винятком випадків її використання у період дії воєнного стану.

Наголошується, що порядок використання автодороги оборонного значення і її відновлення у період дії воєнного стану, проведення заходів щодо її технічного прикриття, а також перелік цих доріг затверджуються Кабінетом міністрів України.

Нагадаємо, за даними Мінінфраструктури, понад 95% доріг України потребують ремонту, щоб відновити всі українські автошляхи потрібно щороку виділяти фінансування в обсязі 50 млрд грн протягом п'яти років.