НОВИНИ

МВФ переніс виділення Україні траншу через технічні консультації - Мінфін

МВФ треба зробити розрахунки щодо економічних наслідків від блокади та захоплення українських підприємств на ОРДіЛО.

Рада директорів Міжнародного валютного фонду перенесла на короткий строк запланований на понеділок, 20 березня, розгляд питання про завершення третього перегляду Програми розширеного фінансування для України. Про це повідомили у прес-службі Міністерства фінансів України у неділю, 19 березня. 

Зазначається, що перенесення термінів проведення засідання викликане потребою в уточненні розрахунків щодо економічних наслідків від заходів, застосованих Україною у відповідь на блокаду, та захоплення українських підприємств на непідконтрольних Уряду територіях Донецької та Луганської областей.

Окрім того, це пов'язано з визнанням російською стороною документів, виданих на територіях ОРДіЛО.

«Уточнення цих розрахунків важливе для обох сторін задля максимальної ефективності програми. Відповідні консультації вже розпочато. Плануємо їх завершити у найкоротші терміни» - зазначив міністр фінансів України Олександр Данилюк.

Нагадаємо, питання третього перегляду програми розширеного фінансування МВФ для України знило з порядку денного ради директорів Міжнародного валютного фонду на 20 березня.

Водночас на запити ЗМІ Національний банк повідомив у неділю, 19 березня, що Україна перебуває у програмі співпраці з Міжнародним валютним фондом.

«Останній перебіг подій в країні потребує додаткового вивчення їх потенційного впливу на економіку і його урахування в макроекономічних прогнозах програми співпраці з Фондом», - йдеться у повідомленні.

За інформацією, у понеділок, 20 березня, відбудеться позачергове засідання комітету НБУ з монетарної політики. Оновлені макропрогнози будуть надані МВФ. Діалог та технічні консультації з МВФ тривають.