Рада директорів Міжнародного валютного фонду перенесла на короткий строк запланований на понеділок, 20 березня, розгляд питання про завершення третього перегляду Програми розширеного фінансування для України. Про це повідомили у прес-службі Міністерства фінансів України у неділю, 19 березня. 

Зазначається, що перенесення термінів проведення засідання викликане потребою в уточненні розрахунків щодо економічних наслідків від заходів, застосованих Україною у відповідь на блокаду, та захоплення українських підприємств на непідконтрольних Уряду територіях Донецької та Луганської областей.

Окрім того, це пов'язано з визнанням російською стороною документів, виданих на територіях ОРДіЛО.

«Уточнення цих розрахунків важливе для обох сторін задля максимальної ефективності програми. Відповідні консультації вже розпочато. Плануємо їх завершити у найкоротші терміни» - зазначив міністр фінансів України Олександр Данилюк.

Нагадаємо, питання третього перегляду програми розширеного фінансування МВФ для України знило з порядку денного ради директорів Міжнародного валютного фонду на 20 березня.

Водночас на запити ЗМІ Національний банк повідомив у неділю, 19 березня, що Україна перебуває у програмі співпраці з Міжнародним валютним фондом.

«Останній перебіг подій в країні потребує додаткового вивчення їх потенційного впливу на економіку і його урахування в макроекономічних прогнозах програми співпраці з Фондом», - йдеться у повідомленні.

За інформацією, у понеділок, 20 березня, відбудеться позачергове засідання комітету НБУ з монетарної політики. Оновлені макропрогнози будуть надані МВФ. Діалог та технічні консультації з МВФ тривають.