Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
16 березня 15:48   ▪   Версія для друку

В Україні посилили відповідальність військових під час несення служби в особливий період

Відтепер на правопорушників чекає штраф, утриманням на гауптвахті, службове обмеження або позбавлення волі.

У четвер, 16 березня, Верховна Рада України посилила адміністративну та кримінальну відповідальність військовослужбовців за правопорушення під час несення служби в особливий період. Відповідний закон  на пленарному засіданні підтримали 229 народних депутати.

Зокрема розширено перелік можливих санкцій щодо військовослужбовців за відмову виконувати законні вимоги командира або начальника, тепер це буде не тільки арешт з утриманням на гауптвахті, а й штраф.

Самовільно покинув військову частину або місце несення служби військовослужбовцю (за винятком термінової служби), військовозобов'язаного або резервісту під час проходження зборів загрожує штраф від 70 до 145 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1190 до 2465 грн) або арешт з утриманням на гауптвахті до 7 діб. Така ж відповідальність загрожує за неявку вчасно без поважних причин на військову службу в разі призначення або переведення, нез'явлення з відрядження або лікувального закладу. Раніше за "самоволку" для військових не строкової служби, військовозобов'язаним та резервістам відповідальність не була передбачена.

За необережне знищення або пошкодження зброї, боєприпасів тепер передбачена відповідальність не тільки у вигляді арешту з утриманням на гауптвахті, але також можливий штраф від 70 до 145 неоподатковуваних мінімумів (від 1190 до 2465 грн) Зараз передбачений арешт з утриманням на гауптвахті до 10 діб.

Разом з тим такі дії в умовах особливого періоду тягнуть за собою накладення штрафу від 145 до 285 неоподатковуваних мінімумів (від 2465 до 4845 грн) або арешт з утриманням на гауптвахті від 7 до 10 діб.

Зловживання владою або службовим становищем військовою службовою особою, зокрема незаконне використання транспортних засобів, споруд, іншого майна в особливий період, тягнуть за собою штраф 145 - 285 неоподатковуваних мінімумів (від 2465 до 4845 грн) або арешт з утриманням на гауптвахті від 7 до 10 діб. В цій нормі йдеться про військових начальників або військовослужбовців, служба яких пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків.

Аналогічна відповідальність передбачена і за перевищення влади або службових повноважень військовою службовою особою, недбале ставлення до військової служби, бездіяльність військової влади, порушення правил несення бойового чергування, прикордонної служби, порушення правил поводження зі зброєю, а також речовинами і предметами підвищеної небезпеки для оточення в умовах особливого періоду.

Крім того, в законі прописаний порядок відбування арешту з утриманням на гауптвахті.

Недбале ставлення до служби військового службової особи, якщо це завдало істотної шкоди, каратиметься штрафом від 285 до 325 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 4845 до 5525 грн) або службовим обмеженням на строк до 2 років або позбавленням волі до 3 років.

Тепер, згідно з Кримінальним кодексом України, бездіяльність військової влади, зокрема умисне неприпинення злочину, що вчиняє підлеглий, якщо це завдало істотної шкоди загрожує штраф 325 - 385 неоподатковуваних мінімумів (від 5525 до 6545 грн), службове обмеження до 2 років або позбавлення волі до 3 років.

Раніше Президент України Петро Порошенко попросив Верховну Раду невідкладно розглянути проект закону щодо удосконалення механізмів притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які у складі організованих груп та злочинних організацій скоїли особливо тяжкі злочини.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено