НОВИНИ

Рада цього тижня прийме закон, який дозволить заочний суд над Януковичем – Луценко

Генпрокурор запевнив, що правки правозахисників та Департаменту спецрозслідувань будуть розглянуті в комітеті.

Верховна Рада України у четвер, 16 березня, має проголосувати в цілому проект закону про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу щодо заочного правосуддя. Про це на брифінгу повідомив генпрокурор Юрій Луценко.

Луценко нагадав, що нинішній закон про заочне засудження діє до 15 квітня 2017 року, він охоплює не тільки досудове, але й судове слідство і судовий процес.

"Цей закон через таку норму не тільки обмежує можливість розпочати процес, але і ставить під питання його європейськість з огляду на ймовірність апеляції до вибіркового правосуддя. Тому низка депутатів після консультацій із Генпрокуратурою внесли доповнення до цього закону, які парламент прийняв за основу. У цей четвер, наскільки мен івідомо, цей закон  має розглядатися у другому читанні. Завтра відбудеться профільний комітет, який пройде по поправках. Після другого читання будуть внесені всі поправки, які звучали з вуст правозахисників та слідчих, у тому числі з департаменту Горбатюка (Департамент спеціальних розслідувань ГПУ - Ред.). Усі поправки пана Горбатюка я попросив внести, сподіваюся, на комітеті вони будуть враховані", - сказав генпрокурор.

Він додав, що ГПУ не потребує збільшення терміну слідства з 12 до 18 місяців і буде вкладатися в існуючі норми однорічного слідства.

За словами Луценка, цей закон діятиме, поки буде діяти слідство Генпрокуратури. У листопаді 2017 року ГПУ буде позбавлена функцій слідства.

"Я впевнений, що до цього часу ми зможемо доповнити 159 обвинувальних актів, які зараз знаходяться в суді для заочного засудження. Ми маємо 604 дозволи судді на заочне розслідування, 222 перебувають на розгляді на такий дозвіл, і вже 159 направлені в суд по заочному засудженню. Сьогодні це 160-й обвинувальний акт щодо Януковича (щодо державної зради - Ред.). До листопада ми встигнемо надіслати всі інші. В першу чергу я буду опікуватися, щоб серед них була справа тих, хто обвинувачений у розстрілах на Майдані та розкраданні в часи Януковича," - повідомив генпрокурор.

Парламент проголосував за цей законопроект у першому читанні 23 лютого. 

Йдеться про проект закону №5610 про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України (щодо удосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального судочинства), який дозволить почати заочний суд над екс-президентом Віктором Януковичем.

Проект передбачає не зараховувати до загального строку досудового розслідування термін ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу. Проект має удосконалити положення кримінального процесу щодо строків тримання під вартою і досудового розслідування та підстав і порядку їх продовження.

Нагадаємо, 14 березня Генеральна прокуратура передала в суд справу про державну зраду екс-президента Віктора Януковича