Генеральна прокуратура України має намір направити клопотання до Генеральної прокуратури Російської Федерації про допит колишнього президента України Віктора Януковича на російській території як підозрюваного за двома кримінальними провадженнями - про протидію протестним акціям і створення злочинного угруповання. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомив начальник департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

"Ті документи (лист від Генпрокуратури РФ про готовність розглянути можливість допиту Януковича на території РФ у присутності українських правоохоронців, – ред.) були отримані в рамках розслідування кримінального провадження за підозрою Віктора Януковича у державній зраді. Цей епізод розслідують слідчі прокурори Головної військової прокуратури. Звичайно, в нашому департаменті відкрито також низку кримінальних прваджень. Це провадження, зокрема, у протидії протестним акціям, Російська Федерація, безпосередньо її Генеральна прокуратура відмовила у видачі, в екстрадиції колишнього президента, посилаючись нібито на ознаки політичного переслідування. Тому нами готується клопотання про допит його як підозрюваного для того, щоб ці матеріали було залучено до тих розслідувань, які є у нас", - зазначив він.

Горбатюк підкреслив, що у кримінальному провадженні за підозрою Януковича в держзраді будуть приймати рішення слідчі прокурори Головної військової прокуратури ГПУ, а його департамент готує документи щодо двох інших кримінальних проваджень. "Що стосується тих звинувачень, які розслідуються нашим департаментом, то відповідні клопотання про допит у кожному провадженні, де повідомлено про підозру, зокрема у протидії протестним акціям і в створенні та діяльності злочинного угруповання", - уточнив він.

За словами Горбатюка, допит буде відбуватися на території Російської Федерації, а хто його буде проводити - повинна вирішувати російська сторона. "Ми тільки говоримо, що такі слідчі дії повинні бути, щоб забезпечити підозрюваній особі допит за обставинами, в яких вона звинувачується. А яким способом, згідно з міжнародними договорами, вирішує іноземна сторона: або самостійно, або запросять слідчих, або запропонують провести відеоконференцію", - сказав він.

Нагадаємо, генеральна прокуратура РФ у відповідь на запит Генпрокуратури України повідомила, що готова організувати допит екс-президента України Януковича на території РФ у присутності українських слідчих. Водночас прокурор Головної військової прокуратури України Руслан Кравченко заявив, що українські правоохоронці не будуть брати участі у допиті екс-президента України Віктора Януковича на території РФ, а також, що ГП РФ надала його фейкову адресу.