НОВИНИ

Комітет ПАРЄ не задовольнив вимогу російської делегації щодо зміни правил Асамблеї — Ар'єв

На обговорення загострення на Донбасі росіяни демонстративно не залишились.

Постійний комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи не задовольнив вимогу російської делегації щодо зміни правил ПАРЄ, що дозволить РФ повернутися до роботи в Асамблеї. Про це повідомив очільник української делегації в ПАРЄ, народний депутат Володимир Ар'єв.

Дивіться також: Українська громада провела в Мадриді акцію проти повернення російської делегації в ПАРЄ

«Дебати з росіянами завершились. Вони вимагали зміни правил ПАРЄ для свого повернення, їм казали — приїздіть і розмовляйте, беріть участь у дискусіях. Вони красиво казали, що хочуть діалогу, натомість на обговорення загострення на Донбасі демонстративно не залишились. Жодного рішення щодо російської делегації ПостКом ПАРЄ не ухвалював», — розповів Ар'єв.

Він також зазначив, що зміна правил на догоду Росії знищить повагу до ПАРЄ.

Нагадаємо, 9-10 березня на особисте запрошення президента ПАРЄ Педро Аграмунта у засіданні постійного комітету в Мадриді брала участь парламентська делегація Російської Держдуми.

Читайте також: У МЗС відреагували на заяву президента ПАРЄ про скасування антиросійських санкцій

Як відомо, в квітні 2014 року ПАРЄ наклала на РФ санкції, позбавивши російську делегацію права голосу. Через це росіяни припинили участь у роботі ПАРЄ. У 2016 та 2017 році РФ не надіслала у Страсбург список своєї делегації, таким чином формально уникнувши продовження санкцій.

У минулому році президент ПАРЄ Педро Аграмунт виступив з ініціативою повернути Росію до Асамблеї. Після цього в ПАРЄ розвивають контакти з російськими депутатами та розглядають можливості внесення змін до регламенту ПАРЄ, що дозволять гарантувати повернення Росії до сесійної зали.