НОВИНИ

Українська громада провела в Мадриді акцію проти повернення російської делегації в ПАРЄ

Під час пікету активісти тримали в руках червоні картки, свищики, футбольний м’яч та зустрічали учасників засідання скандуванням «Права людини поза грою».

У Мадриді представники української громади пікетували будівлю Сенату, протестуючи проти повернення російської делегації в ПАРЄ. Про це повідомляє Євромайдан SOS.

Згідно з повідомленням, 9 березня у Мадриді відкрилося засідання Бюро ПАРЄ. Вперше із 2014 року у засіданні взяла участь російська делегація, яку очолив депутат Держдуми Лєонід Слуцкій, що перебуває у санкційному списку ЄС.

Під час пікету активісти тримали в руках червоні картки, свищики, футбольний м’яч та зустрічали учасників засідання скандуванням «Права людини поза грою».

«Парламентська Асамблея Ради Європи має не допускати повернення Росії  до виконання нею відповідних резолюцій Асамблеї. Наразі Росія їх не виконує. Вона продовжує окупацію Криму та постійно демонструє відверте порушення принципів Ради Європи у середині самої країни»  - переконаний учасник пікету Іван Вовк.

Іспанці поставилися до акції прихильно. У будівлі, за якою стояли пікетувальники, хтось ввімкнув український гімн, що став чудовим супроводом для акції.

Читайте також: У МЗС відреагували на заяву президента ПАРЄ про скасування антиросійських санкцій

Як відомо, в квітні 2014 року ПАРЄ наклала на РФ санкції, позбавивши російську делегацію права голосу. Через це росіяни припинили участь у роботі ПАРЄ. У 2016 та 2017 році РФ не надіслала у Страсбург список своєї делегації, таким чином формально уникнувши продовження санкцій.

У минулому році Президент ПАРЄ Педро Аграмунт виступив з ініціативою повернути Росію до Асамблеї. Після цього в ПАРЄ розвивають контакти з російськими депутатами та розглядають можливості внесення змін до регламенту ПАРЄ, що дозволять гарантувати повернення Росії до сесійної зали.

Зазначимо, що 9-10 березня на особисте запрошення Аграмунта у засіданні Постійного комітету в Мадриді бере участь парламентська делегація Російської Держдуми.