Представники влади Польщі критично відреагували на переобрання Дональда Туска головою Європейської ради, повідомляє Європейська правда з посиланням на TVP info.

Так, прес-секретар правлячої партії Польщі  Право і справедливість (ПіС) Беата Мазурек розкритикувала переобрання Туска.

"За нашою оцінкою, таке рішення не віщує Європі нічого хорошого, воно є поганим для Європи. Вперше в історії лідери держав ЄС підтримали людину всупереч позиції уряду країни, з якої ця людина походить", - заявила вона.

У свою чергу, глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський в коментарі Onet.pl заявив, що вражений способом прийняття рішення про переобрання голови Європейської ради.

"Це означає, що ЄС рухається в непередбачуваному напрямку... Ми програли битву, але ситуація від цього не змінюється. Туск нам не допомагав і в майбутньому допомагати не буде", - сказав він.

На думку Ващиковського, тепер Туск може "ще гостріше атакувати польський уряд" на європейській арені.

"Ми не згодні з цим рішенням, але не маємо юридичної можливості його скасувати", - заявив дипломат.

Голова партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський поки не став коментувати переобрання Туска, відмовившись від спілкування з журналістами. Раніше він виступав у жорсткій опозиції до Туска, покладаючи на нього непряму провину за загибель свого брата - президента Леха Качинського у Смоленській катастрофі.

Нагадаємо, 9 березня Туск був обраний на другий термін головою Європейської ради. Перший термін Туска на посаді закінчується в кінці травня. Другий його термін на посту глави Євроради почнеться у червні 2017-го і триватиме 2,5 роки.

Зазначимо, що повторному висуненню на посаду намагалася перешкодити польська влада, яка звинуватила Туска в порушенні кодексу неупередженості міжнародного чиновника і втручанні у внутрішні справи країни.Крім того, на думку польського керівництва, сама процедура обрання голови Європейської Ради недостатньо опрацьована. У Варшаві вважають, що кандидати на цю посаду повинні висуватися державами-членами ЄС, а не головуючою в Раді ЄС країною.