НОВИНИ

Аваков відреагував на обслуговування "Сбєрбанком" клієнтів із "паспортами "ДНР/ЛНР"

За словами міністра, банк, що здійснює подібну діяльність, не може вести роботу в Україні.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вимагає вжити санкції щодо «Сбєрбанку» через обслуговування клієнтів, які надають "паспорти "ДНР/ЛНР". Про це міністр написав у Facebook.

Аваков прокоментував заяву банку про обслуговування у відділеннях клієнтів, що надають "паспорти "ДНР/ЛНР".

«Питання - скільки потрібно часу Національному банку України, що б ввести санкції відносно Сбербанку Росії, що працює в Україні? Вважаю за необхідне негайну реакцію НБУ! Сбербанк Росії повинен припинити свою роботу в Україні! Нехай насолоджуються "фінансовим раєм" за законами самопроголошених «ДНР і ЛНР». Банк, що підтримує дії за рамками міжнародного права. Банк, що підтримує засуджене світовою спільнотою - визнання документів маріонеткових режимів і анексію українських територій - не може вести роботу в Україні!» - заявив Аваков.

Читайте також: Російські банки всупереч указу Путіна відмовляються визнавати "паспорти" "ДНР/ЛНР" - ЗМІ

Нагадаємо, 18 лютого Російська Федерація визнала дійсними документи, що засвідчують особу, видані так званою владою "ДНР" і "ЛНР". Указ про визнання документів, виданих громадянам України та особам без громадянства, які проживають на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України підписав російський президент Путін. Таке рішення прокоментував президент України Петро Порошенко, який вважає це доказ російської окупації частини цієї території. З цього приводу зробило жорстку заяву МЗС України та закликали міжнародних партнерів посилити тиск на РФ.

В ОБСЄ побачили загрозу у визнанні Росією "документів" "ДНР/ЛНР" та наголосили, що будь-які документи, видані на суверенній території України, дійсні тільки тоді, коли визнаються на міжнародному рівні.