НОВИНИ

Ставлення Трампа до Росії охолонуло на тлі скандалів – Reuters

Риторика нового глави держави США щодо Москви стала набагато більш стриманішою.

На тлі низки скандалів навколо адміністрації Білого дому через підозри у зв'язках з Росією і звинувачень у втручанні російських хакерів в президентські вибори, від президента США Дональда Трампа більше не чути хвалебних промов на адресу Кремля.

Багато американських чиновники зазначають, що в порівнянні з ситуацією, коли Трамп тільки вступив на свою посаду, риторика нового глави держави щодо Москви стала набагато більш стриманішою.

«Менш ніж через п'ять тижнів після того, як він вступив на посаду, шанси весняної відлиги у відносинах між Вашингтоном і Москвою, що були в період передвиборної кампанії в США, виглядають набагато стриманішими», - пише Reuters.

Інформагентство зазначає, що головні радники Трампа із зовнішньої політики почали вести більш жорстку риторику щодо Росії, а реальне охолодження з боку Трампа послідувало за відставкою його першого радника з національної безпеки Майкла Флінна після скандалу через нібито мали місце зв'язків з Москвою.

Тиск на Трампа також виходить і від його колег по Республіканській партії в Конгресі, які давно насторожено ставляться до його намірів щодо Росії, в тому числі ослаблення або зняття санкцій.

«В даний час паніка в політичному істеблішменті США з приводу Росії настільки сильна, що Трампу доведеться докласти чимало зусиль, щоб що-небудь зробити», - сказав Метью Рожанські, експерт по Росії в мозковому центрі Вільсона у Вашингтоні.

Аналітики вважають, що новими перешкодами на шляху до зближення з Росією стали повідомлення про те, що генеральний прокурор Джефф Сешнс, зять президента Джаред Кушнер та інші члени команди Трампа спілкувалися з російськими офіційними особами під час і після передвиборної кампанії.

Раніше в центрі скандалу через розмову з російським послом опинився радник Дональда Трампа Майкл Флінн.