НОВИНИ

Мінекології анонсувало розширення трьох національних парків на Закарпатті

До програми розширення увійшли національні природні парки: «Синевир», «Зачарований край» і «Ужанський».

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак заявив про розширення територій національних парків Закарпаття, що є початком роботи з розширення природно-заповідного фонду. Про це він заявив, коментуючи рішення Закарпатської облдержадміністрації щодо розширення території національних природних парків на 23254,3 га, зазначається на урядовому порталі.

«Збереження природного стану Карпат є важливим природоохоронним завданням для України. Розширення територій національних парків на Закарпатті  лише початок великої роботи з розширення ПЗФ. Наразі черга за прийняттям аналогічних рішень в своїх областях за Івано-Франківською та Чернівецькою облдержадміністраціями», - зазначив міністр екології.

Урядовий портал повідомляє, що такому рішенню передувала тривала робота представників центральних та місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування, наукових та громадських організацій.

До програми розширення, зазначається у повідомленні, увійшли національні природні парки: «Синевир», «Зачарований край» і «Ужанський».

Необхідні документи для підготовки відповідних проектів указів Президента України вже направлено до Міністерства екології та природних ресурсів, зазначається на  урядовому порталі.

Як повідомлялося, Мінприроди, в рамках проекту «Збереження карпатських пралісів», схвалило клопотання Українського товариства охорони птахів щодо включення особливо цінних природних ділянок до складу національних природних парків, у тому числі пралісових, у Карпатському регіоні. Впровадження проекту здійснюється за підтримки Франкфуртського зоологічного товариства.

Протягом 2015-2016 років за підтримки Мінприроди тривав процес погодження із землекористувачами розширення території зазначених парків.