НОВИНИ

В Україні завтра почне діяти надзвичайний стан в енергетиці

Заходи діятимуть до 17 березня 2017 року.

Надзвичайні заходи в енергетиці, передбачені розпорядженням Кабінету міністрів України від 15 лютого, вступлять в дію з 17 лютого і будуть чинними один місяць. Документ офіційно оприлюднений у випуску газети «Урядовий кур’єр» 16 лютого.

«Це розпорядження набирає чинності з дня, що настає за днем його опублікування, і діє протягом місяця», – йдеться в документі.

Як йдеться в розпорядженні, державний енергохолдинг «Укренерго», виходячи з наявних запасів палива для виробництва електричної енергії, має визначити допустимий рівень зниження резерву енергогенеруючих потужностей, встановити вимоги до складу обладнання теплових електростанцій енергогенеруючих компаній, а також використовувати в разі потреби і за погодженням з Міністерством енергетики та вугільної промисловості графіки погодинного вимкнення електроенергії і графіки аварійного вимкнення електроенергії.

Інформація про початок дії надзвичайних заходів у четвер, 16 лютого, була помилковою

Задекларованою метою НС є також економія споживання антрацитового вугілля. У Міненерго вважають, що НС дозволить заощадити від 300 до 350 тисяч тонн антрацитового вугілля.

Нагадаємо, 15 лютого Кабінет міністрів України ввів надзвичайний стан в сфері енергетики. Причиною стало блокування поставок вугілля з непідконтрольних територій Донбасу.

Згодом прем'єр Володимир Гройсман повідомив, що Україна заблокувала експорт антрациту на період дії надзвичайних заходів в енергосистемі.