НОВИНИ

ЗМІ дізналися нові подробиці телефонної розмови Трампа з Путіним

З-поміж іншого йшлося про двосторонній договір між Росією та США щодо взаємного скорочення арсеналів розгорнутих стратегічних ядерних озброєнь.

Під час першої телефонної розмови з президентом Росії Владіміром Путіним президент США Дональд Трамп розкритикував договір про ядерне роззброєння, назвавши його вигідним лише для Росії. Про це розповіли джерела в адміністрації президента США і колишній американський чиновник, знайомий зі змістом телефонної розмови, пише Reuters.

Так, за даними джерел, коли Путін підняв питання про можливе продовження договору від 2010 року, відомого як СНО-ІІІ, Трамп зробив паузу і запитав у своїх помічників, що це взагалі за договір. Після отриманих пояснень Трамп заявив, що договір був однією з невдалих угод, укладених адміністрацією Барака Обами.

Згідно з повідомленням, Білий дім відмовився від коментарів, пославшись на вже оприлюднену інформацію щодо підсумків телефонної розмови. Від Кремля отримати коментар так само не вдалось.

Читайте також: Заяви Трампа свідчать про підтримку пропаганди путінського режиму – WSJ

Як відомо, у ході передвиборних дебатів у 2016 році Трамп заявляв, що Росія "перехитрила" США з договором. Трамп називав неправильним той факт, що договір дозволяв Росії виробляти ядерні боєголовки, а США — ні.

Як повідомлялося, Трамп поговорив по телефону з Путіним 28 січня, розмова тривала 40 хвилин.

СНО-ІІІ - двосторонній договір між Росією та США щодо взаємного скорочення арсеналів розгорнутих стратегічних ядерних озброєнь. Договір був підписаний тодішніми президентами Дмітрієм Мєдвєдєвим і Бараком Обамою 8 квітня 2010 в Празі і набув чинності 5 лютого 2011 року. Договором передбачено скорочення ядерних боєзарядів до 1550 одиниць, міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів і важких бомбардувальників - до 700 одиниць.

Читайте також: Трамп став союзником Путіна у війні Росії проти Заходу – журналіст