НОВИНИ

ГПУ вручить адвокатам Януковича уточнену підозру в державній зраді

У підозру додали епізод про прохання Януковича ввести російські війська в Україну.

Генеральна прокуратура України в п'ятницю вручить захисту екс-президента Віктора Януковича уточнену підозра в державній зраді. Про це заявив прокурор відділу Головної військової прокуратури Руслан Кравченко в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Сьогодні захисникам Януковича буде вручена нова підозра, її  також відправлять на всі відомі адреси проживання та перебування Януковича. Зміна підозри в тому, що ми додали новий епізод за зверненням", - сказав Кравченко.

"Є підозра на Януковича про введення російських військ на територію України. Під час досудового розслідування нами було встановлено, що Янукович звернувся з листом про введення російських військ на територію України до президента РФ, а також до Ради Федерації РФ. Був документ, адресований президенту РФ, а також був другий документ, адресований Раді Федерації РФ. Йдеться про уточнену підозру", - додав він.

Прокурор підкреслив, що 30 січня Генпрокуратура завершує спеціальне досудове розслідування і відкриває матеріали стороні захисту.

Кравченко зазначив, що в ході слідства було отримано багато цінних свідчень, зокрема двох депутатів Державної Думи РФ. "В даний час, я вважаю, допитані всі можливі свідки. Вони надали важливі свідчення у провадженні для органів досудового розслідування", - зазначив він.

Нагадаємо, 20 січня Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання слідчого військової прокуратури про видачу дозволу на проведення стосовно екс-президента Віктора Януковича процедури спеціального (заочного) досудового розслідування у справі про державну зраду. У Святошинському районному суді Києва 28 листопада відбувся допит колишнього президента України Віктора Януковича в режимі відеоконференції в якості свідка у справі про вбивство 48 учасників Євромайдану співробітниками міліцейського спецпідрозділу "Беркут" . Під час судового засідання генпрокурор Юрій Луценко оголосив Януковичу підозру в державній зраді.

Також Генеральна прокуратура отримала копію заяви екс-президента Януковича з проханням ввести російські війська в Україну. ЗМІ опублікували копію цього листа.