НОВИНИ

У МінАТО відзвітували про сплату понад 10 млн боргу за водопостачання на окуповану Луганщину

Сплачено лише частину суми, але це дасть змогу погасити заборгованість перед постачальником електроенергії та відновити поставки питної води у напрямку Луганська.

Вперше було сплачено частину боргу комунальному підприємству «Попаснянський районний водоканал за водопостачання на непідконтрольну Україні територію Луганщини. Про це повідомили в прес-службі Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо-переміщених осіб України.

«З початку 2016 року під час засідань Тристоронньої контактної групи з питань мирного врегулювання на сході України неодноразово підіймалося питання щодо пошуку практичних механізмів оплати боргу за водопостачання на непідконтрольну Уряду України територію Луганської області. Вперше майже після року перемовин механізм розрахунків за водопостачання запрацював. 6 січня 2017 року Комунальному підприємству «Попаснянський районний водоканал» було сплачено частину боргу у сумі 10,5 мільйонів гривень за водопостачання на непідконтрольну Уряду України територію Луганської області», - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що «Попаснянський районний водоканал» є основним підприємством, яке забезпечує поставку води як на підконтрольну так і непідконтрольну Уряду України територію Луганської області.

«Зазначимо, що в розрахунках задіяні підприємства, які зареєстровані на підконтрольній Уряду України території та здійснюють діяльність в межах українського правового поля. В свою чергу КП «Попаснянський районний Водоканал» тепер зможе погасити заборгованість перед постачальником електроенергії  та відновити поставки питної у напрямку Луганська», - додали у міністерстві.

Нагадаємо, насосну станцію, якою здійснювалася подача води на територію окупованої Луганської області, знеструмили 1 грудня 2016 року через борги. У Луганській військово-цивільній адміністрації повідомили, що сума витрат за поставлену на тимчасово окуповану територію України воду за рік складає 230 млн грн.