НОВИНИ

Палата представників США засудила резолюцію Радбезу ООН щодо Ізраїлю

Під час голосування за резолюцію США не наклали вето, а натомість утрималися.

Палата представників США у четвер, 5 січня, засудила нещодавню резолюцію Ради Безпеки ООН (РБ ООН), яка вимагала від Ізраїлю припинити поселенську діяльність на палестинських територіях. За це рішення проголосували 342 конгресмени, проти - 80.

Нагадаємо, що у прийнятій 23 грудня 2016 року резолюції РБ ООН наголошується, що політика Ізраїлю із будівництва поселень на Західному березі річки Йордан та будівництва у Східному Єрусалимі є порушенням міжнародного права та становить перепону для ізраїльсько-палестинського врегулювання. Резолюцію підтримали 14 з 15 членів Ради Безпеки, в тому числі Україна.

США, попри прохання з боку Ізраїлю, цього разу відійшли від традиційної лінії, і не стали накладати вето, а натомість утрималися. Це була перша за останні вісім років ухвалена резолюція РБ ООН, яка стосується ізраїльсько-палестинського врегулювання. Проект документу був внесений Новою Зеландією, Малайзією, Венесуелою та Сенегалом після того, як попередній аналогічний проект, поданий Єгиптом, був відкликаний країною під тиском Ізраїлю та обраного президента США Дональда Трампа, який також закликав США накласти вето на резолюцію.

Як повідомлялося, у відповідь на підтримку Україною резолюції РБ ООН прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху 24 грудня оголосив про скасування офіційного візиту свого українського колеги Володимира Гройсмана до Ізраїлю.