НОВИНИ

З резиденції нового президента Молдови зняли прапор ЄС

На це звернули увагу журналісти, які прийшли на перший брифінг глави держави.

Після вступу Ігоря Додона на посаду президента Молдавії, з резиденції глави держави прибрали прапор Європейського Союзу. На це звернули увагу журналісти, які в понеділок вранці прийшли на перший брифінг президента.

Якщо раніше зліва висів прапор Республіки Молдова, а праворуч прапор Євросоюзу, то тепер залишився тільки молдавський прапор.

Крім того, був змінений сайт президента, який ведеться трьома мовами. Версії англійською і російською мові залишилися незмінними, проте версія румунською мовою (RO) була змінена на версію молдавською (MD).

Прес-секретар президента Іван Чебан заявив журналістам в понеділок, що "президент поважає Конституцію і закликає всіх брати приклад".

Згідно з Конституцією Молдови, "державною мовою в Молдові є молдавська мова на основі латинської графіки". У той же час, згідно з рішенням Конституційного суду від 5 грудня 2013 року, назва мови визнана як "румунська". 

КС пояснив це тим, що в Декларації про незалежність Молдови, яка є складовою частиною Конституції, мова називається румунська. Такої ж думки дотримуються вчені-лінгвісти. Молдавська мова на кирилиці була переведена на латинську графіку в 1989 року.

Після проголошення незалежності Молдови вона стала викладатися в навчальних закладах як "румунська". При цьому, прихильники різної назви мови визнають, що між молдавською і румунською не існує різниці.

Нагадаємо, Ігор Додон у п’ятницю склав присягу президента Молдови. Урочиста церемонія відбулася в державному палаці у Кишиневі.

Новообраний президент Молдови Ігор Додон раніше заявляв, що перший візит за кордон в якості глави держави здійснить до Росії.

Перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів заявив, що президенти Молдови і Болгарії запевнили Україну в підтримці.