НОВИНИ

Сущенка відпустять, коли це буде вигідно РФ – Грицак

На думку голови СБУ, публічність та увага до справи Романа спокушає російську сторону "грати на нервах", вигадувати нові звинувачення та затягувати процес.

Журналіст Роман Сущенко є заручником офіційної політики Росії, яка не відпустить його у правовому полі, а чекатиме, коли їм це стане політично вигідно. Таку думку висловив голова Служби безпеки України Василь Грицак.

"У Романа професійні адвокати, обговорення його долі постійно триває у ЗМІ. З іншого боку, така публічність та увага до справи Романа спокушає російську сторону "грати на нервах", вигадувати нові звинувачення та затягувати процес... Журналіст Роман Сущенко є заручником офіційної політики Росії, яка не відпустить його у правовому полі, а чекатиме, коли їм це стане політично вигідно", - сказав голова СБУ.

За словами Грицака, представники Служби безпеки беруть активну учать у процесі звільнення заручників, цей процес триває постійно.

"На сьогодні ми маємо інформацію про перебування у тюрмах терористів 109 наших хлопців та дівчат, ще 492 людини вважаються зниклими безвісти. Ми готові йти на поступки саме в цьому питанні, аби найшвидше повернути бранців до родин", - наголосив він.

Грицак нагадав, що Україна ініціювала обмін 59 підтверджених бойовиками заручників на 228 осіб, які перебувають під слідством, справи щодо яких розглядаються судами або вже відбувають покарання. СБУ докладатиме максимум зусиль, щоб цей обмін відбувся до Різдвяних свят.

Керівник СБУ зауважив, що для того, щоб цей процес розпочався в односторонньому порядку ми готові передати 15 осіб зі списку терористів уже найближчими днями.

"Сподіваюсь, що визволення з полону кілька днів тому нашого десантника - захисника Донецького аеропорту Тараса Колодія є свідченням реальної реанімації процесу обміну", - наголосив Грицак.

Раніше повідомлялось, що 15 грудня міський суд Москви відхилив скаргу стосовно арешту Романа Сущенка, в якій захист клопотав про зміну запобіжного заходу на домашній арешт.

Таким чином суд залишив без змін постанову Лефортівського районного суду Москви від 28 листопада 2016 року про продовження до 30 січня 2017 року терміну тримання під вартою.

У свою чергу, міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням Московського міського суду.

Нагадаємо, Роман Сущенко – паризький кореспондент українського інформаційного агентства "Укрінформ", прибув до Росії у приватних справах, перебуваючи у відпустці. Члени Громадської спостережної комісії Москви виявили його 2 жовтня в московському СІЗО "Лефортово". ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України назвали цю інформацію фейком. Укрінформ вважає затримання Сущенка спланованою провокацією

Сущенка внесли в списки Служби безпеки на обмін заручниками.