НОВИНИ

Верховна Рада прийняла закон про амністію у 2016 році з пропозиціями Порошенка

У серпні президент наклав вето на цей закон.

Верховна Рада України на засіданні в четвер, 22 грудня, схвалила законопроект №4255 про проведення амністії в 2016 році з пропозиціями президента Петра Порошенка. Відповідне рішення підтримали 226 народних депутатів.

Закон встановлює критерії і визначає коло осіб, до яких може бути застосована амністія до кінця поточного року, а також обмеження щодо її застосування.

Відповідно до закону, від відбування покарання у вигляді позбавлення волі можуть бути звільнені особи, визнані винними в скоєнні умисного злочину, що не є тяжким або особливо тяжким, а також визнані винними в скоєнні з необережності не особливо тяжкого злочину.

Крім того, амністії підлягають особи, кримінальні справи стосовно яких по вказаних злочинах розглянуті судами, але вироки проти яких не вступили в законну силу, якщо ці особи на момент вчинення злочину були неповнолітніми, щодо вагітних жінок, батьків неповнолітніх дітей, дітей- інвалідів. Амністовані можуть бути особи, за якими ще не вступили в силу вироки судів, якщо вони є інвалідами I-III груп або хворі на активну форму туберкульозу, онкологічні захворювання, СНІД.

Закон передбачає оголошення амністії на учасників бойових дій, осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, що безпосередньо брали участь в АТО - учасників бойових дій, інвалідів війни.

Від відбування покарання звільняються особи, визнані винними, а також щодо яких є рішення судів, але вони не вступили в силу, за не особливо тяжкі злочини, якщо це не діяння, передбачені нормами статей 408, 410, 411 Кримінального кодексу (розділ, що стосується злочинів проти встановленого порядку несення військової служби), якщо вони захищали суверенітет, незалежність, територіальну цілісність України, безпосередньо брали участь в АТО, отримали статус учасника бойових дій.

Основними критеріями для застосування амністії, згідно з документом, є незначна суспільна небезпека злочинів, які вчинила людина, який відбуває покарання, а також об'єктивні чинники - важка хвороба, похилий вік.

Закон визначає категорію засуджених, до яких амністія не застосовується: до осіб, "які вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини, а також до осіб, які вчинили злочин, використовуючи службове становище (корупційні злочини)".

Закон вступає в силу з дня, наступного за днем ​​його публікації, і підлягає виконанню протягом трьох місяців.

Нагадаємо, 7 липня Верховна Рада прийняла в цілому законопроект про амністію в 2016 році, який поширюється, зокрема, на учасників бойових дій, які захищали суверенітет і територіальну незалежність України. А вже у серпні Порошенко ветував цей закон.