НОВИНИ

Путін відреагував на вбивство російського посла в Туреччині

Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу за фактом вбивства.

Президент Росії Владімір Путін назвав вбивство посла РФ в Туреччині Андрєя Карлова провокацією, спрямованою на зрив нормалізації відносин двох країн і мирного процесу в Сирії. Про це Путін сказав на зустрічі з главами МЗС РФ і Служби зовнішньої розвідки РФ.

«Скоєний злочин – це безперечно провокація, спрямована на зрив нормалізації російсько-турецьких відносин і на зрив мирного процесу в Сирії, який активно просувається Росією, Туреччиною, Іраном, іншими країнами, зацікавленими у врегулюванні міжсирійського конфлікту», – сказав Путін.

За його словами, відповіддю на це може бути тільки «посилення боротьби з терором». «Бандити це на собі відчують», – пообіцяв він.

Путін заявив, що Слідчий комітет РФ вже порушив кримінальну справу за фактом вбивства, і слідчі негайно вилітають в Анкару для участі в розслідуванні разом з турецькими партнерами».

За його словами, домовленості про спільне розслідуванні досягнуто під час розмови по телефону з президентом Туреччини. «Ми повинні знати, хто направляв руку вбивці», – сказав Путін. Він також зажадав посилити охорону представництв РФ в Туреччині і отримати гарантії безпеки від турецької сторони.

Як повідомлялося, 19 грудня в Анкарі на відкритті фотовиставки «Росія очима турків» озброєний чоловік щонайменше вісім разів вистрелив у посла РФ в Туреччині Карлова. Він був госпіталізований з важкими пораненнями і помер. Нападника вбили під час операції поліції. Напад було здійснено напередодні запланованого на 20 грудня візиту глави МЗС Туреччини Мевлюта Чавушоглу до Росії, під час якого планувалося обговорення сирійського питання.