НОВИНИ

Клімкін назвав причину затягування Росією переговорів по Донбасу

Міністр також зазначив, що зараз фундаментально важлива трансатлантична і європейська солідарність.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що російська сторона навмисно затягує переговорний процес із врегулювання ситуації на Донбасі, чекаючи на зміни керівництва в низці ключових країн світу.

"Росія навмисно зволікає ... Логіка затягування пов'язана з тим, що, на мою думку, вони очікують зміни умов, наприклад, зміни американського керівництва і можливості з ними домовлятися, ослаблення позицій Європи і т.д.», – сказав він.

Міністр також зазначив, що зараз фундаментально важлива трансатлантична і європейська солідарність. "І мова не тільки про санкції ... Якщо є солідарність, то Росія не має місця в цивілізованому світі, а жити поза ним – неможливо", – висловив думку Клімкін.

Глава МЗС також підкреслив, що Росія, затягуючи переговорний процес, сподівається на зміни учасників "Нормандського формату". У "нормандської форматі" є учасники, які, дуже глибоко в темі, і цим теж хоче скористатися Росія –  втратити таких ключових політиків, для яких це не просто політичне питання, а ще й емоційне", – уточнив міністр.

Клімкін також висловив жаль через те, що глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр може покинути переговорний процес. "Штайнмайер за ці всі роки не просто знає ситуацію, він знає її в деталях. Ми, звичайно, всі бажаємо йому стати президентом, але я йому говорив, що нам шкода, що він покине переговорний процес", – розповів глава Українського дипломатичного відомства.

Нагадаємо, 29 листопада, в Мінську відбулася зустріч у «нормандському форматі» глав МЗС України Павла Клімкіна, Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, Франції Жана-Марка Еро та Росії Сєргєя Лаврова.  Під час зустрічі обговорювалися три блоки питань  – політичнийгуманітарний та безпековий. Водночас представник РФ наполягав тільки на обговоренні політичного блоку.

Після закінчення переговорів глава українського зовнішньополітичного відомства заявив, що дискусія щодо «дорожньої карти» з врегулювання ситуації на сході України була надзвичайно короткою, дуже складною, жорсткою, «час від часу емоційною» через позицію Росії. За словами Клімкіна, «російська сторона не погоджується на ключові пріоритети», тому «залишається фундаментальна різниця в баченні цієї «дорожньої карти». Дискусія надалі триватиме в різних форматах.