НОВИНИ

США та Росія запропонували повстанцям план виходу з Алеппо – Reuters

Очікується, що на відхід під наглядом ООН виділять 48 годин.

США та Росія у неділю, 11 грудня, передали повстанцям пропозиції щодо виходу останніх у Алеппо. Їм пропонують безпечний коридор для виведення з підконтрольних їм кварталів міста бійців, їхніх сімей та інших цивільних. Про це три представники опозиційних президенту Сирії Башару Асадові груп розповіли агентству Reuters.

Групи повстанців у Алеппо наразі не відреагували на пропозицію. Агентство передає, що за проектом плану бійцям "Фронту ан-Нусра" доведеться відходити на північний захід від міста до провінції Ідліб, тоді як іншим бійцям – на північний схід у напрямку турецького кордону. Очікується, що на відхід під наглядом ООН виділять 48 годин.

Як повідомлялося, 9 грудня Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію по Сирії, в якій вимагає негайного припинення військових дій і зняття облоги з Алеппо.

Нагадаємо, 8 грудня глава міністерства закордонних справ РФ Сєргєй Лавров повідомив, що сирійська армія припинила бойові дії у східному Алеппо. Цього ж дня Лавров повідомив, що США і РФ досягли домовленості про зустріч військових експертів і дипломатів 10 грудня в Женеві для завершення роботи над документом, який передбачає виведення сирійських повстанців зі східного Алеппо.

Однак згодом стало відомо, що бої в Алеппо тривають попри заяви Росії про припинення вогню.

За словами голови міської ради східної частини сирійського міста Алеппо Бріти Хаджи Хассана, протягом останніх 26 днів, під час яких сирійська армія та її союзники здійснюють активний наступ на контрольовану повстанцями східну частину міста, загинуло більше 800 осіб. Ще близько 3,5 тисячі осіб протягом цього періоду часу отримали поранення.