НОВИНИ

Росія заблокувала декларацію щодо України на засіданні Ради міністрів ОБСЄ

Про це повідомила речниця МЗС України.

Російська делегація в Організації з безпеки і співпраці в Європі заблокувала декларацію про кризу в Україні на засіданні Ради міністрів ОБСЄ. Про це повідомила прес-секретар МЗС України Мар'яна Беца в Twitter.

"Рада Міністрів ОБСЄ завершилась. Росія заблокувала більшість документів, і декларацію щодо кризи в та навколо України", - написала Беца.

Блокування прокоментував посол Сполучених Штатів в ОБСЄ Деніел Байєр.

«Проект декларації про події в і довкола України — і тут одна Росія була проти. Це один з документів, які мали прийняти 57 країн, і саме Росія заблокувала», — сказав Байєр.

За його словами, РФ заблокувала декларацію через формулювання «про повагу до суверенітету України в міжнародно визнаних кордонах».

Загалом же 53 із 57 країн у своїх виступах говорили про анексію Криму Росією і про агресію Росії на Донбасі. За словами Байєра, «Росія ізольована, ніхто її не підтримує. Всі розуміють, звідки йде ця криза в ОБСЄ».

Як повідомлялося, в Гамбурзі триває дводенна 23-тя зустріч глав МЗС країн-членів ОБСЄ, на якій двома основними темами будуть ситуації з озброєними конфліктами в Україні та Сирії.