НОВИНИ

МЗС Швеції виступило за продовження санкцій проти Росії

Порошенко вкотре подякував шведському уряду за непохитну позицію щодо необхідності збереження санкційного режиму проти РФ.

Швеція виступає за продовження санкцій проти Росії. Про це заявила глава зовнішньополітичного відомства Швеції пані Маргот Вальстрьом під час зустрічі з президентом України Петром Порошенком, інформує прес-центр глави української держави.

Зазначається, що на зустрічі йшлося також про кроки для пришвидшення реалізації домовленостей за результатами візиту президента України до Королівства Швеція 14 листопада, зокрема реалізацію подальшої підтримки шведськими партнерами процесу модернізації України.

«Президент наголосив на загостренні безпекової ситуації на Донбасі та кричущих порушеннях прав людини в тимчасово окупованому Криму. Петро Порошенко вкотре подякував шведському уряду за непохитну позицію щодо необхідності збереження санкційного режиму проти Росії до повного відновлення суверенітету та територіальної цілісності України», – йдеться у повідомленні.

Згідно з текстом, співрозмовники також скоординували позиції напередодні засідання Європейської Ради, що відбудеться 15-16 грудня, зокрема щодо впровадження безвізового режиму для українських громадян, завершення ратифікаційного процесу щодо Угоди про Асоціацію, а також продовження санкцій проти Росії. «Міністр закордонних справ Швеції наголосила, що санкції мають бути продовжені», – зауважили в прес-центрі Порошенка.

Нагадаємо, 18 листопада президент США Барак Обама і лідери європейських країн на зустрічі в Берліні домовилися про збереження санкцій проти Росії. Крім того, голова Європейської ради Дональд Туск запевнив, що Євросоюз буде зберігати санкції щодо Росії до повного виконання мінських угод.