НОВИНИ

Путін підтвердив, що погодився на розміщення поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі

При цьому він стверджує, що був "єдиним, хто підтримав Порошенка".

Президент Росії Владімір Путін стверджує, що був єдиним, хто підтримав ідею українського лідера Петра Порошенка про введення збройної місії ОБСЄ на південному сході України на відміну від інших лідерів країн "нормандського формату". Про це він сказав під час валдайського клубу 27 жовтня.

"Президент Порошенко виступив з ініціативою про так звану поліцейську місію під час проведення майбутніх можливих виборів на Донбасі - в Донецьку і Луганську. Я єдиний, хто його підтримав", - сказав президент РФ.

"Я не називаю це поліцейською місією через те, що всі інші учасники процесу заперечують", - зазначив Путін.

За кілька годин до цього офіційний представник Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила, що заява Петра Порошенка про досягнуті в Берліні домовленості щодо розміщення збройної поліцейської місії ОБСЄ в Донбасі "не відповідає дійсності".

"Заява українських політиків про якусь домовленість з приводу розгортання в Донбасі збройної поліцейської місії просто не відповідає дійсності. Про що дійсно йде мова - це організація посиленого цілодобового спостереження за розведенням сил і засобів сторін на лінії зіткнення силами спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Саме про це і говорилося в рамках "нормандського саміту" в Берліні 19 жовтня", - сказала Захарова.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко повідомив, що учасники «нормандських переговорів» домовилися про введення на Донбас збройної, поліцейської місії ОБСЄ, яка повинна забезпечити підготовку до проведення місцевих виборів в регіоні. Як повідомив прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков, Владімір Путін в цілому погодився на розміщення збройної місії ОБСЄ на Донбасі.