Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив про велику кількість порушень, зафіксованих автоматичною системою відеофіксації порушень ПДР, яка зараз працює в тестовому режимі.

"Я з деяким побоюванням чекаю, коли ми все-таки реалізуємо повною мірою відеофіксацію по всій території країни, тому що тестові виміри, які ми зробили з кількох камер, показали велетенську кількість порушень", - сказав він.

Як повідомлялося, 14 липня 2015 року Верховна Рада ухвалила законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху», яким передбачене запровадження автоматичної фіксації порушень ПДР.

Раніше у МВС планували запровадити систему до 7 листопада 2015 року (дати набуття законом чинності – Ред.), однак цього не відбулося. За словами тодішнього заступника начальника управління патрульної служби Києва Дмитра Євдокимова, тільки у столиці планували встановити до 1 тисячі камер фіксації.

У квітні у Департаменті превентивної діяльності Управління безпеки дорожнього руху у відповідь на запит Тижняповідомили, що автоматична фіксація порушень правил дорожнього руху з’явиться в Україні не раніше липня 2016 року. 

В Києві пілотний проект роботи системи автоматичної фіксації правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху запустили  4 липня.

Згодом голова МВС Арсен Аваков повідомив, що повноцінна система відеофіксації порушень ПДР з'явиться наступного року.