НОВИНИ

Луценко зробив заяву щодо справи мерів Ірпеня та Бучі

Генпрокурор допустив, що мерам міг доручити здійснити незаконні дії колишній президент України Віктор Янукович або ще хто-небудь.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко закликає міських голів Ірпеня і Бучі Володимира Карплюка та Анатолія Федорука співпрацювати зі слідством, оскільки в даний момент мова не йде про зняття їх з посад або арешт. Про це Луценко заявив під час брифінгу в Чернігові.

"Моя рекомендація обом керівникам - співпрацювати зі слідством. Не сидіти в Польщі і писати в інтернеті про політичні репресії. Ніхто нікого ще не заарештовує, ніхто нікого не знімає з посади. Приходьте до слідчого і давайте свідчення", - сказав генпрокурор, коментуючи розслідування кримінального провадження щодо незаконного відчуження земель міськрадами Ірпеня і Бучі на Київщині.

Луценко також допустив, що мерам Ірпеня і Бучі міг доручити здійснити такі незаконні дії колишній президент України Віктор Янукович або ще хто-небудь.

"Я не жартую, я допускаю, що їх змусили. Тому що, якщо ми бачимо, що 14 га цього лісу отримав на той час заступник спікера великий комуніст Калєтнік (перший заступник голови Верховної Ради України Ігор Калєтнік – ред.), то я допускаю, що він міг, будучи дуже важливою частиною "януковичевої мафіозної організації", здійснювати тиск на мерів", - підкреслив генпрокурор.

Звертаючись до мерів обох міст, Луценко сказав:

"Якщо це так, дайте про це свідчення, а якщо ви самостійно вибрали шлях - забрати незаконно ліс - то майте сміливість відповідати".

Генпрокурор також закликав мера Ірпеня повернутися додому:

"А меру Ірпеня було б повернутися додому. Його чекають і сім'я, і ​​його виборці, і прокурор".

Нагадаємо, 21 липня стало відомо, що мер Ірпеня Київської області Володимир Карплюк покинув межі України, тоді як у мера міста Буча проходять обшуки у справі про розкрадання 900 га лісу. Згодом ГПУ заявила про одночасні обшуки  у цій сфері за десятком адрес. Правоохоронці підозрюють обох мерів у незаконній забудові лісів, їм загрожує щонайменше по шість років ув'язнення.