НОВИНИ

Стали відомі підсумки засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську

З-поміж іншого, йшлося і про звільнення заручників.

У Мінську завершилося засідання Тристоронньої контактної групи. Про це повідомила прес-секретар представника України в Тристоронній групі Леоніда Кучми Дарія Оліфер.

За її словами, сторони перш за все обговорили питання порушення режиму припинення вогню, відведення важких озброєнь, розмінування, припинення навчальних стрільб поблизу лінії зіткнення.

«Окремо стоїть питання контролю за українсько-російським кордоном. Сьогодні під час зустрічі йшлося про реалізацію спеціального плану виходу місії ОБСЄ на непідконтрольну Києву частину українсько-російського кордону», - розповіла Оліфер.

Крім того, йшлося про звільнення заручників.

«Україна закликає представників окремих районів Донецької та Луганської областей продовжити процес звільнення людей, який був розблокований 20 лютого 2016 року. В першу чергу необхідно відпустити тих, хто потребує медичної допомоги і тих, хто перебуває в полоні більше року. Українська сторона також озвучила вимогу звільнення Надії Савченко і позицію президента України Петра Порошенка щодо її повернення в Україну в рамках виконання Мінських домовленостей. Крім того, ми знову закликаємо забезпечити доступ експертів Міжнародного Комітету Червоного Хреста до заручників на Донбасі», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Спецпредставник ОБСЄ розповів про перемовини щодо обміну полоненими на зустрічі у Мінську

Також сторони обговорювали можливість запрошення міжнародних екологів для оцінки ситуації на низці промислових підприємств, що розміщені на Донбасі.

«Наразі триває процес укладання контрактів на постачання води в окремі райони Луганської області, з урахуванням боргів за раніше поставлену воду. Контракти будуть складені відповідно до українського законодавства. Також мова йшла про безпеку працівників Донецької фільтрувальної станції - це підприємство забезпечує водою до мільйона жителів по всьому Донбасу», - підсумувала Оліфер.

Нагадаємо, остання зустріч Тристоронньої групи відбулася 11 березня. Тоді українська сторона поставила питання звільнення українських заручників (в тому числі Надії Савченко) і допуску до них фахівців Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Також експерти СММ ОБСЄ констатували продовження проведення навчань з бойовою стрільбою на непідконтрольній Україні частині Донбасу.