НОВИНИ

У США відреагували на ультиматум РФ щодо Сирії

У Держдепі сподіваються, що російська сторона утримається від односторонніх дій.

Офіційний Вашингтон закликав Москву утриматися від ультимативних загроз застосування сили проти порушників режиму припинення вогню в Сирії та продовжити взаємодію у цьому питанні зі Сполученими Штатами. Таку заяву озвучив у понеділок під час щоденного брифінгу в Вашингтоні речник Державного департаменту США Джон Кірбі.

«Наші очікування полягають в тому, що російська сторона утримається від односторонніх дій та відповість на нашу контрпропозицію щодо модальності імплементації угоди про припинення бойових дій», - прокоментував представник Держдепу «сирійський ультиматум» російської сторони.

Він не став розкривати сутність та деталі контрпропозиції, втім зазначив, що США продовжують підтримувати контакт із РФ та обговорювати це питання.

Зокрема, за словами Кірбі, між США і Росією відбувається координація, яка «дає можливість збирати та аналізувати інформацію щодо порушень (перемир'я – ред.)».

У цьому зв'язку речник Держдепартаменту зауважив, що США мають намір й надалі вести «конструктивні обговорення щодо спостереження за припиненням бойових дій та насильства».

Як повідомлялося, начальник Головного оперативного управління Генштабу ЗС РФ Сєргєй Рудской заявив, що РФ з 22 березня почне застосовувати силу проти «порушників перемир'я в Сирії» в рамках спільної зі США угоди про припинення вогню. Це він пов'язав з тим, що Вашингтон не реагує на пропозиції Москви.

Нагадаємо, 14 березня російський президент Владімір Путін підписав указ про виведення основної частини російських військ із Сирії.