НОВИНИ

Денис Казанський: Попри обіцянки влади, нелегальний видобуток бурштину в Україні досі триває

Журналіст констатує, що говорити про якусь боротьбу з нелегальними копачами годі, адже правоохоронці, вочевидь, мають свою частку й успішно заробляють на грабунку національних запасів.

Нелегальний видобуток бурштину в Україні не раз перебував у центрі журналістських розслідувань, але досі, незважаючи на численні обіцянки чиновників зупинити грабіж надр та легалізувати видобуток, варварський промисел діє. Про це в черговому номері «Тижня» пише журналіст Денис Казанський.

За його словами, центр підпільного видобутку — Рівненська область, а також окремі райони сусідніх Житомирської та Волинської. Щоб оцінити масштаби розробок, а також переконатися, що протизаконний промисел діє на всю потужність, попри «боротьбу» з ним, не обов’язково їхати в ліс і блукати віддаленими районами Волині. Досить знайти й почитати спільноти копачів у соціальних мережах.

«Дикі» промисли. Нелегальний видобуток бурштину не припинився. Рівненщина, фото зроблено 4 березня 2016 року

Журналіст зазначає, що хоч би скільки рапортували депутати й міліція про нелегку боротьбу з копачами, на діяльності останніх це майже не позначається. Принаймні торгівля бурштином, яка відбувається на форумах і за оголошеннями в інтернеті, ніяк не потерпає від «показових виступів» правоохоронців.

«Дізнатися, коли в Україні справді переможуть нелегальний видобуток бурштину, буде нескладно. Це можна простежуватиметься за активністю скупників та видобувачів коштовного каміння в мережі. Сьогодні вони діють активно й абсолютно відкрито. Організувати контрольну закупівлю й упіймати ділків на гарячому геть нескладно. Але вони якимось магічним чином залишаються невловимими для правосуддя», пише він.

У зв’язку з цим Казанський констатує, що говорити про якусь боротьбу з нелегальними копачами годі, адже правоохоронці, вочевидь, мають свою частку й успішно заробляють на грабунку національних запасів.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»