Правоохоронці за останню добу затримали державного реєстратора, голову сільради, директора гімназії, начальника райуправління ветеринарної медицини та майстра виробничого навчання ПТУ. Один із затриманих намагався дати хабара правоохоронцю. Про це повідомили в прес-службі Національної поліції України.

Згідно з повідомленням, посадовці отримали від громадян майже 28 тисяч гривень неправомірної вигоди.

Так, 29 лютого, у Києві, на Вінниччині та Миколаївщині припинено протиправну діяльність посадовців з різних державних установ.

Читайте також: Прокуратура заявила про докази 68 фактів хабарництва серед митників аеропорту «Львів»

У столиці з хабарем у 13 тисяч поліцейські затримали державного реєстратора Голосіївського управління юстиції. Гроші вимагав за прискорення реєстрації суб'єктів господарювання.

На Вінниччині в поле зору працівників підрозділу потрапив майстер виробничого навчання ПТУ. За закриття пропусків з навчання та допущення до виробничої практики освітянин вимагав від учня 2,5 тисячі гривень.

Ще одного освітянина було викрито на Миколаївщині. Директор навчального закладу м. Вознесенськ намагалася дати 5 тисяч гривень хабара працівнику поліції. Таким чином, вона хотіла уникнути відповідальності за розтрату бюджетних коштів.

Сьогодні, 1 березня, майже одночасно затримано здирників у Донецькій та Херсонській областях.

На Херсонщині працівники Управління захисту економіки припинили корупційну схему стягнення хабарів з приватних підприємців. За певну "винагороду" посадовець дозволяв реалізовувати продукцію на місцевому ринку, інколи, вона навіть не відповідала санітарним нормам.

Читайте також: У Києві затримали ректора вишу, яка передавала $10 тис. хабара заступнику міністра освіти

Начальник районного управління ветеринарної медицини Херсонської області отримав від місцевого підприємця 2,1 тисяч гривень "винагороди" за допуск до реалізації його рибної продукції.

У Донецькій області за надання дозволу на монтаж мережі Інтернет на території кількох сіл Волноваського району голова сільради зажадав винагороду у сумі 5 тисяч гривень.

Усіх посадовців працівники УЗЕ затримали в службовому кабінеті або неподалік місця роботи. Відносно 4-х затриманих відкрито кримінальні провадження за статтею 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

За отримання неправомірної вигоди здирникам загрожує ув'язнення на строк від 5-ти до 10-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, з конфіскацією майна.

Відносно директорки навчального закладу відкрито провадження за статтею 369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України.

На керівника школи  чекає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5-ти до 10-ти років з конфіскацією майна або без такої.