НОВИНИ

У поліції відзвітували про затримання п’ятьох хабарників за добу

Згідно з повідомленням, посадовці отримали від громадян майже 28 тисяч гривень неправомірної вигоди.

Правоохоронці за останню добу затримали державного реєстратора, голову сільради, директора гімназії, начальника райуправління ветеринарної медицини та майстра виробничого навчання ПТУ. Один із затриманих намагався дати хабара правоохоронцю. Про це повідомили в прес-службі Національної поліції України.

Згідно з повідомленням, посадовці отримали від громадян майже 28 тисяч гривень неправомірної вигоди.

Так, 29 лютого, у Києві, на Вінниччині та Миколаївщині припинено протиправну діяльність посадовців з різних державних установ.

Читайте також: Прокуратура заявила про докази 68 фактів хабарництва серед митників аеропорту «Львів»

У столиці з хабарем у 13 тисяч поліцейські затримали державного реєстратора Голосіївського управління юстиції. Гроші вимагав за прискорення реєстрації суб'єктів господарювання.

На Вінниччині в поле зору працівників підрозділу потрапив майстер виробничого навчання ПТУ. За закриття пропусків з навчання та допущення до виробничої практики освітянин вимагав від учня 2,5 тисячі гривень.

Ще одного освітянина було викрито на Миколаївщині. Директор навчального закладу м. Вознесенськ намагалася дати 5 тисяч гривень хабара працівнику поліції. Таким чином, вона хотіла уникнути відповідальності за розтрату бюджетних коштів.

Сьогодні, 1 березня, майже одночасно затримано здирників у Донецькій та Херсонській областях.

На Херсонщині працівники Управління захисту економіки припинили корупційну схему стягнення хабарів з приватних підприємців. За певну "винагороду" посадовець дозволяв реалізовувати продукцію на місцевому ринку, інколи, вона навіть не відповідала санітарним нормам.

Читайте також: У Києві затримали ректора вишу, яка передавала $10 тис. хабара заступнику міністра освіти

Начальник районного управління ветеринарної медицини Херсонської області отримав від місцевого підприємця 2,1 тисяч гривень "винагороди" за допуск до реалізації його рибної продукції.

У Донецькій області за надання дозволу на монтаж мережі Інтернет на території кількох сіл Волноваського району голова сільради зажадав винагороду у сумі 5 тисяч гривень.

Усіх посадовців працівники УЗЕ затримали в службовому кабінеті або неподалік місця роботи. Відносно 4-х затриманих відкрито кримінальні провадження за статтею 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

За отримання неправомірної вигоди здирникам загрожує ув'язнення на строк від 5-ти до 10-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, з конфіскацією майна.

Відносно директорки навчального закладу відкрито провадження за статтею 369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України.

На керівника школи  чекає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5-ти до 10-ти років з конфіскацією майна або без такої.