НОВИНИ

Слідчий у справі поліцейського Олійника брав участь у переслідуванні активістів Майдану

Максим Кокоша представляв у суді підозри щодо епізодів на вул. Грушевського в січні та урядовому кварталі у лютому 2014 року.

Прокурор Максим Кокоша, який є слідчим у справі патрульного поліцейського Сергія Олійника, котрий стріляв по автомобілю під час гонитви за BMW у Києві, брав участь у переслідуванні учасників Майдану. Це випливає з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Кокоша представляв і підтримував у суді підозри щодо епізодів на вул. Грушевського в січні та урядовому кварталі у лютому 2014 року. Зокрема, він підтримав у суді утримання під вартою протестувальника, затриманого на вул. Грушевського 22 січня. Затриманому було оголошено підозру за ст. 294 ч. 2 (масові заворушення, передбачає позбавлення волі від 8 до 15 років.). При цьому, як випливає з матеріалів судової ухвали, з доказів було лише те, що підозрюваного впізнали, і що він просто перебував на вулиці Грушевського.

Окрім того, Кокоша погоджував і підтримував у суді клопотання про утримання під вартою протестувальників, затриманих у січні на вул. Грушевського та 18 лютого в урядовому кварталі. Клопотання погоджувалося у зв’язку з підозрою в участі в масових заворушеннях (ст. 294 ч. 2). При цьому з доказів були лише протоколи затримання, протокол з огляду місця подій і рапорти беркутівців.

Із судовими ухвалами можна ознайомитися у ЄДРСР за посиланням 1посиланням 2посиланням 3 та посиланням 4.

Як повідомлялося, у Києві в ніч на 7 лютого патрульна поліція під час переслідування автомобіля застрелила людину. За словами начальника управління поліції Києва Юрія Зозулі, водій не реагував на вимогу патрульних зупинити автомобіль і рухався із значними порушеннями ПДР (зі швидкістю майже 200 км/год.), саме тому патрульні – після кількох попереджень – були змушені відкрити вогонь.

Прокуратура Києва повідомила про підозру одному з інспекторів управління патрульної поліції в Києві - Сергієві Олійнику - в скоєнні злочинів, передбачених ч.3 ст.365 (перевищення службових повноважень, яке спричинило тяжкі наслідки), пунктом 5 ч.2 ст.115 (замах на умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб) і ч.1 ст.115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України.

18 лютого суд заарештував Олійника на два місяці без права внесення застави.

Глава Національної поліції Хатія Декеканоїдзе висловила жаль з приводу рішення судді про взяття під варту поліцейського. Голова МВС Арсен Аваков назвав цей арешт «дивним правосуддям, а швидше просто розправою з нагоди».

Громадська думка з приводу дій правоохоронців розділилася: одні стали захищати пасажирів BMW, інші - поліцію. Активісти організували мітинг на підтримку поліцейських та об'єктивного правосуддя.