НОВИНИ

Бойовики ІДІЛ перекрили єдиний шлях постачання військ Асада в районі Алеппо - ЗМІ

Несподівана атака ісламістів на півночі країни змусила урядові сили відступити.

Бойовики Ісламської держави перерізали єдиний шлях постачання урядових військ Башара Асада в районі міста Алеппо. Про це повідомляє арабське агентство Al-Masdar.

Терористи здійснили контрнаступ у провінції на півночі Сирії, внаслідок якого перекрили єдиний доступний для сил Асада маршрут постачання боєприпасів та продовольства в район міста Алеппо. 

Несподівана атака зі сторони ІД змусила урядові сили відступити, і терористи взяли під свій контроль населений пункт Расмо аль-Натан.

Однак, зазначає Al-Masdar, невідомо, чи вдасться бойовикам утримати цей район в своїх руках протягом тривалого часу. Очікується, що в найближчі години сили Асада спробують вибити терористів з Расмо аль-Натан.

За даними Al-Masdar, це вже другий раз протягом останніх п'яти місяців, коли бойовики Ісламської держави відрізають в районі Алеппо урядові підрозділи Башара Асада від їх баз постачання.

Нагадаємо, на початку лютого за підтримки Росії урядові війська Башара Асада розпочали наступ у північній сирійській провінції Алеппо з метою взяти в оточення контрольований опозиційними силами одноіменний провінційний адміністративний центр – місто Алеппо, одне з найбільших міст Сирії та потужний комерційний центр. Вже 8 лютого сили Асада наблизились до кордону із Туреччиною.

10 лютого, на тлі операції урядових військ, за підтримки РФ курди розпочали наступ на півночі Сирії, з метою захопити колишню урядову авіабазу у провінції Алеппо, контрольовану силами опозиції. І вже 11 лютого курдські бойовики вибили опозиційні сили з летовища, що поблизу кордону із Туреччиною.

Урядовий наступ в районі міста Алеппо спричинив нову хвилю втікачів, десятки тисяч яких попрямували на півнчі з надією отримати притулок у Туреччині. У свою чергу глава Європейської ради Дональд Туск звинуватив Росію в погіршені і без того складної ситуації у Сирії.

15 лютого Туреччина заявила, що відігнала курдів від прикордонного району на півночі Сирії. Водночас Анкара пригрозила бойовикам суворою реакцію у разі спроби захоплення прикордонного міста Азаз. Проте за підтримки Росії  війська Асада та курдські бойовики вже 16 лютого захопили одне із ключових міст на півночі Сирії.

У свою чергу президент США Барак Обама заявив, що втручання президента Росії Владіміра Путіна в війну в Сирії не привело до значного зміцнення позицій для його союзника, президента Сирії Башара Асада, і загрожує «потягнути на дно» російську економіку та військових.

Як повідомлялося, 21 лютого в сирійському Хомсі вибухнули два замінованих автомобілі. Згодом у Дамаску прогриміличотири вибухи. Теракти забрали життя 150 людей. Відповідальність за напади взяли на себе бойовики  Ісламської держави.