НОВИНИ

Росія затягує війну в Сирії - глава Пентагону

За словами Картера, РФ не здійснює кроків, які були б в її інтересах, якби вона насправді боролася з Ісламською державою.

Підтримка Росією Башара Асада веде до затягування війни в Сирії, вважає глава Пентагону Ештон Картер. Про це пише CBS News.

«Куди веде ця стратегія (підтримки Асада)? Вона веде до продовження війни в Сирії», - зазначив Картер.

«Росія з самого початку не робить того, про що заявляла, а також не здійснює кроків, які були б в її інтересах, якби вона насправді боролася з Ісламською державою», - вважає глава Пентагону.

«Я прямо говорю нашим заокеанським партнерам, що ми здобудемо перемогу. І ми пам'ятатимемо, хто допомагав, а хто - ні», - заявив Картер.

Він пояснив, що саме про це він говорив з колегами в Брюсселі. За словами Картера, багато країн прийшли до висновку, що дії Росії і Ірану в Сирії не приносять нічого доброго.

Нагадаємо, на початку лютого за підтримки Росії урядові війська Башара Асада розпочали наступ у північній сирійській провінції Алеппо з метою взяти в оточення контрольований опозиційними силами одноіменний провінційний адміністративний центр – місто Алеппо, одне з найбільших міст Сирії та потужний комерційний центр. Вже 8 лютого сили Асада наблизились до кордону із Туреччиною.

10 лютого, на тлі операції урядових військ, за підтримки РФ курди розпочали наступ на півночі Сирії, з метою захопити колишню урядову авіабазу у провінції Алеппо, контрольовану силами опозиції. І вже 11 лютогокурдські бойовики вибили опозиційні сили з летовища, що поблизу кордону із Туреччиною.

Урядовий наступ в районі міста Алеппо спричинив нову хвилю втікачів, десятки тисяч яких попрямували на півнчі з надією отримати притулок у Туреччині. У свою чергу глава Європейської ради Дональд Туск звинуватив Росію в погіршені і без того складної ситуації у Сирії.

15 лютого Туреччина заявила, що відігнала курдів від прикордонного району на півночі Сирії. Водночас Анкара пригрозила бойовикам суворою реакцію у разі спроби захоплення прикордонного міста Азаз. Проте за підтримки Росії  війська Асада та курдські бойовики вже 16 лютого захопили одне із ключових міст на півночі Сирії.

У свою чергу президент США Барак Обама заявив, що втручання президента Росії Владіміра Путіна в війну в Сирії не привело до значного зміцнення позицій для його союзника, президента Сирії Башара Асада, і загрожує «потягнути на дно» російську економіку та військових.