НОВИНИ

Вартість бензину в Венесуелі підскочила на 6000%

Президент країни назвав даний крок необхідністю задля збереження національної економіки.

Президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив про перше за останні 20 років зростання ціни на бензин, яка одразу підскочила на 6086%.

Також Мадуро наголосив на стрімкій девальвації національної валюти, яка, за його словами, спрямована на скріплення економіки, яка розвалюється внаслідок падіння світових цін на нафту, експорт якої складає 95% валютних надходжень країни.

Станом на п’ятницю, 18 лютого, вартість бензину в Венесуелі зросла із 0,097 боліварів до 6 боліварів.

Офіційний курс валют, який використовується для імпорту продуктів харчування та медикаментів, позначився послабленням національної валюти Венесуели до 10 боліварів за 1 доллар, порівняно із 6,3 боліварів за одиницю американської валюти станом на 17 лютого. Країна перейшла на плаваючий курс.

«Це є необхідним заходом, необхідною дією задля збалансування речей. Я беру на себе відповідальність за це», - наголосив Мадуро під час п'ятигодинного телевізійного звернення, в якому він оголосив про зміни.

Мадуро сказав, що нові ціни на паливо допоможуть підтримати соціальні програми, такі як будівництво житла, медичне обслуговування та освіту.

Мадуро висловив надію, що заходи «будуть зрозумілими людям на вулицях», натякаючи на спричинену зростанням ціни на паливо хвилю насильства 1989 року, відому як «Каракасі». Тоді загинули сотні людей. Мадуро також оголосив про 20% надбавку до мінімальної заробітної плати в країні, починаючи з 1 березня.

Нагадаємо, 16 лютого Росія, Саудівська Аравія, Катар та Венесуела домовилися про обмеження обсягів видобутку нафти з метою стабілізації ціни на світовому ринку. У свою чергу Іран відкинув пропозицію скоротити видобуток сировини та заявив про намір наростити свій експорт після того, як світові держави скасували санкції внаслідок виконання країною усіх вимог програми з ядерного обмеження.

Як повідомлялося, 12 лютого ціни на нафту зросли на 10 відсотків через чутки про можливе скорочення видобутку нафти з боку Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК). Але після інформації про те, що Іран розпочинає експорт нафти до Європи, песимізм щодо цін на нафту повернувся на ринок. Вже 14 лютого Іран оголосив, що відправив до Європи першу після скасування санкцій партію нафти.