НОВИНИ

У Газпромі заявили про "незаконне осідання газу" в Україні

З Нафтогазу в Росії вимагають майже $6 млн.

Російська компанія Газпром вимагає від НАК «Нафтогаз» сплати $5,861 млн за «осідання газу». Про це йдеться в оприлюдненому звіті Газпрома.

Повідомляється, що Нафтогаз 13 жовтня 2014 року звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольму з вимогами: передати контракт на транзит газу від НАК «Нафтогаз України» до ПАТ «Укртрансгаз», адаптувати його відповідно до вимог ЄС та виплатити компенсацію за зниження прокачування палива територією України. Спочатку сума вимог склала $6,2 млрд, а потім вона зросла до $11-16 млрд.

«16 жовтня 2015 року ВАТ «Газпром» подало в арбітраж відгук на позов НАК «Нафтогаз України» і документи в обгрунтування своєї позиції, пред'явивши до Нафтогазу зустрічну вимогу про оплату обсягів газу на суму $5,861 млн, які несанкціоновано осіли на території України», - йдеться в звіті.

У звіті також зазначено, що усні слухання у справі заплановані на кінець вересня 2016 року, а винесення рішення арбітрами очікується до кінця січня 2017 року.

Нагадаємо, раніше у "Газпромі" заявили, що виставлять "Нафтогазу" і направлять до Стокгольмського арбітражу претензії щодо стягнення $8,2 млрд за невиконання умови take or pay ("бери або плати").

Нагадаємо, "Газпром" та "Нафтогаз" вже подали взаємні позови до Стокгольмського арбітражу. Суд відмовився об'єднати ці позови.

Читайте також: За рік Стокгольмський арбітраж отримав щонайменше п'ять скарг на Газпром