НОВИНИ

У Нацбанку відреагували на погрозу МВФ щодо припинення фінансування України

Регулятор стурбований таким розвитком подій.

Затримка з відновленням співпраці з Міжнародним валютним фондом може мати негативні наслідки як для фінансової стабільності України, так і для рівня добробуту її громадян. Про це йдеться у заяві Національного банку України у зв'язку з попередженням глави МВФ Крістін Лагард про можливість заморожування співпраці.

"Ми вважаємо життєво необхідним відновлення співпраці з міжнародними донорами та, в першу чергу, з МВФ", - наголошується у коментарі НБУ.

Читайте також: Американський посол прокоментував погрози МВФ щодо припинення фінансування України

Також у Нацбанку запевнили, що вживають заходів для забезпечення макроекономічної і фінансової стабільності, зокрема, проводять стриману монетарну політику для зниження інфляції до цільового рівня в 12% на кінець 2016 року, а також валютні інтервенції для згладжування надмірних коливань курсу гривні.

"У той же час, досягненню цих цілей загрожують зовнішні шоки і внутрішня політична нестабільність", - йдеться в заяві.

Читайте також: Яресько відреагувала на погрозу МВФ щодо фінансування України

Крім того, наголошується, що відновлення співпраці з МВФ і іншими донорами є також передумовою зростання міжнародних резервів з $13,4 млрд до $19,6 млрд на кінець 2016 року, а також слугуватиме позитивним сигналом для інших міжнародних донорів і для приватних інвесторів стимулювати прискорення економічного зростання і сприятливо позначиться на платіжному балансі.

Як повідомлялося, голова МВФ пригрозила Україні припиненням фінансування у разі загострення політичної кризи та відсутності реформ. Нагадаємо, МВФ також розкритикував нову систему оподаткування в Україні.