НОВИНИ

Стало відомо, про що йшла мова під час зустрічі Порошенка з делегацією Бундестагу

З-поміж тем - війна на Донбасі, мінські домовленості, санкції проти Росії, безвізовий режим для українців тощо.

Україна розраховує на незмінну підтримку Німеччини у питаннях протидії російській агресії та зближення з ЄС. Про це заявив президент України Петро Порошенко під час зустрічі з делегацією Комітету у справах Європейського Союзу німецького Бундестагу на чолі з головою Комітету Ґюнтером Кріхбаумом під час візиту парламентарів в Україну, інформує офіційний портал глави держави.

Порошенко висловив вдячність за пильну увагу Бундестагу до питання мирного врегулювання ситуації на Донбасі та підтримку України у протидії російській агресії,відновленні територіальної цілісності.

Президент наголосив на важливості політики санкцій щодо агресора.

«Санкції – є ефективним механізмом, який спонукає Росію виконувати Мінські домовленості», - сказав він.

Порошенко також позитивно оцінив результати переговорів з канцлером ФРН Ангелою Меркель у Берліні 1 лютого 2016 року, які підтвердили спільність бачення сторін щодо імплементації Мінських домовленостей та продовження санкцій. У цьому контексті президент України наголосив на необхідності збереження єдності Європейського Союзу.

Представники німецького Бундестагу підтвердили, що санкції «працюють». У свою чергу голова німецької делегації Гюнтер Кріхбаум додав, що «Україна може розраховувати на повну підтримку Німеччини» та запевнив, що санкції залишаться, поки Росія не виконає Мінські домовленості.

Під час зустрічі було відзначено принципову важливість продовження Україною курсу на імплементацію широкої програми системних реформ, які сприятимуть зміцненню політичної стабільності, запровадженню системи справедливого правосуддя, втіленню ефективної антикорупційної політики, прискоренню економічного зростання та всебічного зближення з Європейським Союзом.

Порошенко також наголосив на важливості запровадження Євросоюзом безвізового режиму для громадян України.

У контексті обговорення питань енергетичного співробітництва президент України наголосив, що Україна розраховує на солідарність Євросоюзу щодо проекту «Північний потік-2».

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що делегація Бундестагу, яка перебуває цього тижня в Києві, має намір порадити президентові України Петру Порошенку прибрати перепону на шляху реформ, якою, на їхній погляд, є особа генпрокурора Віктора Шокіна. Водночас, у повідомленні прес-служби про це не згадується.