НОВИНИ

У Генштабі розповіли, коли визначать кількість мобілізованих під час сьомої хвилі

Охочих залишитися на контрактну службу дуже багато, тож очікується, що сьома хвиля буде менш значною за кількістю, аніж попередні.

Сьома хвиля мобілізації передбачатиме значне зростання якості особового складу Збройних Сил України. Про це заявив начальник Генерального штабу, Головнокомандувач ЗСУ, генерал армії України Віктор Муженко, інформує прес-служба Міноборони.

За словами Муженка, зростання якості особового складу планується досягти завдяки більш жорсткому відбору мобілізованих, обираючи до служби у війську насамперед вмотивованих кандидатів і віддаючи перевагу тим, хто вже проходив службу під час попередніх хвиль мобілізації.

«Нам не потрібен вал. Від кількості час переходити до якості. В Україні вистачає вмотивованих чоловіків, охочих поповнити лави захисників Вітчизни», — наголосив Муженко.

Він зазначив, що потреба в кількості мобілізованих остаточно буде визначена до кінця березня цього року. Це пов’язано з тим, що нині триває процес залучення на військову службу за контрактом значної кількості військовослужбовців, мобілізованих упродовж попередніх хвиль. Охочих залишитися на контрактну службу дуже багато, тож очікується, що сьома хвиля буде менш значною за кількістю, аніж попередні.

Читайте також: Глава Міноборони відповів на кілька питань щодо сьомої хвилі мобілізації

«У тому, що люди прагнуть залишитися на службі, велика заслуга наших командирів усіх рівнів. Без довіри до керівництва навіть за умов підняття грошового забезпечення очікувати подібного було б марно» - наголосив Муженко.

За його словами, за умов, коли війська насичуються мотивованими бійцями та офіцерами, головним завданням командирів та органів управління бойової підготовки є забезпечення якісного бойового вишколу особового складу підлеглих військових з’єднань і частин.

«Наразі є всі передумови: матеріальні, фінансові, здобутий в ході антитерористичної операції бойовий досвід, — які дозволяють нам підняти боєздатність, в тому числі вишкіл військ до такого рівня, який гарантуватиме надійне виконання поставлених завдань оборони країни», — підсумував Муженко.

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що внесе у Верховну Раду проект закону про оголошення чергової хвилі мобілізації після відповідного звернення Генерального штабу Збройних сил.

Нагадаємо, в Міноборони раніше прогнозували проведення ще трьох хвиль часткової мобілізації в залежності від розвитку ситуації в зоні АТО.

Також спікер Генерального штабу Збройних сил України Владислав Селезньов заявляв, що сьому хвилю мобілізації в Україні планують оголосити на початку 2016 року.