НОВИНИ

Рада визначилася, коли прийматиме в цілому зміни до Конституції

Згідно з новим регламентом, Рада може це робити через одну чергову сесію після попереднього затвердження.

Верховна Рада України внесла зміни до регламенту українського парламенту в частині порядку попереднього затвердження та прийняття законопроекту про внесення змін до Основного закону України. За законопроект (№3812) з урахуванням пропозицій профільного комітету проголосували в першому читанні і в цілому 229 народних депутатів.

Це означає, що Рада може через одну чергову сесію після попереднього затвердження приймати в цілому зміни до Конституції.

Зокрема, законодавці закріпили з регламент парламенту норму такого змісту: "Якщо законопроект про внесення змін до Конституції ... був попередньо схвалений Верховною Радою і не був розглянутий на наступній черговій сесії після попереднього затвердження, то такий законопроект розглядається Верховною Радою на наступній за нею черговій сесії".

Разом з тим, парламентарі перед голосуванням виключили з проекту закону норму, згідно з якою новообраній Верховній Раді дозволялося б приймати законопроект про внесення змін до Конституції країни, який був попередньо схвалений парламентом попереднього скликання, але голосування щодо прийняття якого в цілому не проводилося. У чинному регламенті передбачається, що законопроект про внесення змін до Конституції, який був попередньо затверджений попереднім скликанням парламенту, якщо не відбулося голосування за прийняття його в цілому, новообрана Верховна Рада голосувати не може. Документ вважається не прийнятим.

Нагадаємо, 20 січня до Конституційного суду надійшло подання 51 народного депутата з проханням розтлумачити текст ст. 155 Конституції "на наступній черговій сесії Верховної Ради України". У його тексті автори поставили запитання, чи означає «наступна чергова сесія» порядковість за номером, чи йдеться про будь-яку наступну сесію парламенту після тієї, на якій певний проект змін до Конституції схвалили попередньо.

Як повідомлялося, наразі на розгляді у Раді перебувають зміни до Конституції у частині децентралізації, які містять суперечливу норму у перехідних положеннях стосовно особливостей самоврядування на нині окупованих територіях Донбасу. 31 серпня 2015 року зміни ухвалили попередньо 265 голосами в останній день другої сесії ВР 8-го скликання. Того дня під Радою сталися криваві сутички.