НОВИНИ

Депутати звернулися до КСУ стосовно конституційних змін

Нардепи хочуть чітко визначити термін, за який можна ухвалювати внесений проект змін до Основного закону.

До Конституційного суду надійшло подання 51 народного депутата з проханням розтлумачити текст ст. 155 Конституції "на наступній черговій сесії Верховної Ради України". Про це повідомили у прес-службі суду.

Стаття 155 Основного закону стосується правил унесення змні до нього.

«Законопроект про внесення змін до Конституції України, крім розділу І «Загальні засади», розділу III «Вибори. Референдум» і розділу XIII «Внесення змін до Конституції України», попередньо схвалений більшістю від конституційного складу Верховної Ради України, вважається прийнятим, якщо на наступній черговій сесії Верховної Ради України за нього проголосувало не менш як дві третини від конституційного складу Верховної Ради України», – йдеться у тексті вказаної статті.

Наразі конституційне подання передано на вивчення в Секретаріат Суду. У його тексті автори задалися питанням, чи означає «наступна чергова сесія» порядковість за номером, чи йдеться про будь-яку наступну сесію парламенту після тієї, на якій певний проект змін до Конституції схвалили попередньо.

Як повідомлялося, наразі на розгляді у Раді перебувають зміни до Конституції у частині децентралізації, які містять суперечливу норму у перехідних положеннях стосовно особливостей самоврядування на нині окупованих територіях Донбасу. 31 серпня 2015 року зміни ухвалили попередньо 265 голосами в останній день другої сесії ВР 8-го скликання. Того дня під Радою сталися криваві сутички.

У разі тлумачення вказаного вище тексту Конституції таким чином, що зміни мають ухвалити остаточно під час наступної за номером сесії парламенту, то в депутатів є тільки наступний пленарний тиждень для ухвалення "децентралізації" – оскільки третя сесія завершиться вже у лютому.