НОВИНИ

Україна готова піти на компроміс заради звільнення заручників – Геращенко

За словами нардепа, Київ і далі вимагатиме повного виконання мінських угод.

Українська сторона вимагає повного виконання мінських домовленостей, а в питанні звільнення заручників готова до компромісу. Про це заявила представник України в підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі, народний депутат Ірина Геращенко.

Вона ще раз озвучила вимоги Києва: російські війська і техніка мають залишити Донбас, Україна повинна отримати контроль над кордоном, вибори на Донбасі повинні відбутися лише за українським законодавством і під контролем ОБСЄ, українські суди мають відновити роботу на окупованих територіях.

За словами Геращенко, Київ готовий до компромісу зарази звільнення заручників.

«…Ми готові до пошуків компромісів заради звільнення украінців і наполягаємо на безперешкодному доступі гуманітарних місій на окуповані території», – написала вона у Facebook.

Крім того, за її словами, режим припинення вогню має дотримуватися стовідсотково, а кожне порушення має чітко фіксуватися СММ ОБСЄ.

«А для цього потрібно, аби ця місія отримала доступ на всі території, аж до кордону і чітко виконувала свою роботу, а не "моніторила" в тилових містах», – зазначила нардеп.

Нагадаємо, раніше в СБУ повідомляли, що терористи досі утримують 140 полонених, серед яких багато з важкими пораненнями і хворобами. Наразі відомо про точне місце перебування 57 українських заручників. 

Раніше президент РФ Владімір Путін заявив про власне тлумачення тексту Мінських угод.