НОВИНИ

Назарбаєв прокоментував заборону Росією транзиту українських товарів до Казахстану

Казахстанська сторона налаштована на недопущення будь-яких дискримінаційних заходів.

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Президентом Республіки Казахстан Нурсултаном Назарбаєвим,  під час якої президенти обговорили ситуацію, що склалася у зв'язку з російським ембарго на українську продукцію та заборону на транзитні перевезення. Про це повідомила прес-служба глави Української держави.

"Казахстанська сторона підтвердила свою налаштованість на виконання чинних двосторонніх та багатосторонніх угод з Україною з метою недопущення будь-яких дискримінаційних заходів в українсько-казахстанській торгівлі," – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, Порошенко наголосив, що подібні дії Росії порушують Віденську конвенцію щодо права міжнародних договорів, а також відповідні правила та норми СОТ.

"У зв’язку з цим Глави держав обговорили можливості налагодження транзиту українських товарів з метою запобігання негативному впливу дій Росії на товарообіг між Україною та Казахстаном, а також країнами Азії", – повідомили у президента.

Як повідомлялося, 1 січня президент РФ Владімір Путін встановив нові правила перевезення вантажів із України в Казахстан через Росію. Натомість влада Казахстану пообіцяла не вводити обмежень на імпорт українського продовольства слідом за Росією.