НОВИНИ

На Луганщині викрили схему розкрадання коштів на відновлення Донбасу

Кошти переводили на рахунки фіктивних підприємств нібито за будівельні матеріали.

Працівники СБУ припинили схему розкрадання грошей на будівництво і капітальний ремонт об’єктів транспортної та соціальної інфраструктури Донбасу. Про це повідомили на сторінці прес-центру Служби безпеки.

«Відповідальні за цю сферу діяльності підприємства та установи уклали угоди на виконання робіт з низкою комерційних структур. Отримавши державні кошти, комерсанти створили кілька підконтрольних підприємств з ознаками фіктивності. На їх рахунки вони переводили гроші, отримані начебто за постачання будматеріалів та інші послуги. Потім кошти переводилися у готівку та привласнювалися зловмисниками», – йдеться у тексті. 

Повідомляється, що працівники спецслужби спочатку затримали кур’єра, який перевозив для комерсантів понад 500 тис. грн. Згодом, під час проведення обшуків в офісах фірм, помешканнях та в автомобілях фігурантів справи правоохоронці вилучили готівку на суму майже 1 млн грн, велику кількість карток-ключів доступу до системи «клієнт-банк» інших підприємств, бухгалтерську документацію тощо.

Відкрито кримінальне провадження за ст. 190 та ст. 209 Кримінального кодексу. На вилучені кошти накладено арешт. Слідство триває.

Як повідомлялося, СБУ викрила фінансові махінації з держкоштами в зоні АТО на понад 3,5 млн грн.