НОВИНИ

Крістін Лаґард: У 2016-му МВФ очікує скромного зростання світової економіки

Зараз потрібно вживати дієвіші заходи для зменшення непевності та пожвавлення нинішніх темпів зростання.

Очікування Міжнародного валютного фонду щодо пришвидшення зростання світової економіки в нинішньому році доволі стримані. Про це пише директор-розпорядник МВФ Крістін Лаґард для The Economist.

"У 2016 році МВФ очікує скромного пришвидшення глобального зростання – до 3,6% (для порівняння: у 2015-му воно становило 3,1%, у 2014-му 3,4%). Тому безпосередній пріоритет – вживати дієвіших заходів для зменшення непевності та пожвавлення нинішніх темпів зростання" – зазначає голова МВФ.

На думку Лаґард, підвищити темп економічного зростання можна за рахунок кількох чинників: впливові політики мають вживати заходів для стабілізації фінансів і проводити структурні реформи, найбільші центральні банки повинні звертати більше уваги на віддалені наслідки прийнятих ними рішень. А країнам, які розвиваються, слід зайнятися збільшеним рівнем боргового навантаження на фінанси корпорацій та накопиченим зовнішнім боргом.

"Усім країнам слід запроваджувати той набір заходів, який їм підходить, і починати це треба зараз, негайно. МВФ, зі свого боку, зробить усе, щоб ці національні заходи стали частиною цільного глобального рецепту для зростання" – підсумовує очільниця МВФ. 

Детальніше читайте у свіжому щорічному спецпроекті журналу The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2016»