Влада Казахстану обіцяє не вводити обмежень на імпорт українського продовольства слідом за Росією. Про це заявила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі – торгівельний представник України Наталія Микольська, передає Hubs.

За її словами, ці домовленості були досягнуті під час зустрічі української делегації з казахською стороною в рамках міністерської конференції СОТ, яка проходила в Найробі (Кенія) у грудні.

«Була озвучена позиція про те, що Казахстан не застосовуватиме до України такі обмеження, які застосовує Росія, і не буде виходити із зони вільної торгівлі, яка діє в рамках СНД», - розповіла вона.

Казахстан запевнив українську сторону в тому, що має намір і надалі співпрацювати з Україною за правилами міжнародної торгівлі.

Українська сторона, у свою чергу, попросила представників влади Казахстану і далі скасовувати дії обмежень щодо імпорту українського продовольства, які були введені «Россільгоспнаглядом» і застосовувалися до всіх країн-членів Митного союзу.

Микольська також зазначила, що сторони домовилися активізувати виробничу кооперацію між підприємствами двох країн, щоб виробляти в Україні товари для подальших поставок на ринок Європейського Союзу, а в Казахстані – щоб поставляти на ринки країн Азії.

Як повідомлялося, 21 грудня прем’єр-міністр РФ підписав постанову про санкції щодо України.

Нагадаємо, президент РФ Владімір Путін своїм указом розірвав угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Росіїю з 1 січня 2016 року. Це сталося після того, як Євросоюз завершив усі процедури для запуску зони вільної торгівлі з Україною 1 січня 2016 року.