НОВИНИ

Казахстан пообіцяв не вводити слідом за РФ ембарго щодо України

Сторони домовилися активізувати виробничу кооперацію між підприємствами двох країн.

Влада Казахстану обіцяє не вводити обмежень на імпорт українського продовольства слідом за Росією. Про це заявила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі – торгівельний представник України Наталія Микольська, передає Hubs.

За її словами, ці домовленості були досягнуті під час зустрічі української делегації з казахською стороною в рамках міністерської конференції СОТ, яка проходила в Найробі (Кенія) у грудні.

«Була озвучена позиція про те, що Казахстан не застосовуватиме до України такі обмеження, які застосовує Росія, і не буде виходити із зони вільної торгівлі, яка діє в рамках СНД», - розповіла вона.

Казахстан запевнив українську сторону в тому, що має намір і надалі співпрацювати з Україною за правилами міжнародної торгівлі.

Українська сторона, у свою чергу, попросила представників влади Казахстану і далі скасовувати дії обмежень щодо імпорту українського продовольства, які були введені «Россільгоспнаглядом» і застосовувалися до всіх країн-членів Митного союзу.

Микольська також зазначила, що сторони домовилися активізувати виробничу кооперацію між підприємствами двох країн, щоб виробляти в Україні товари для подальших поставок на ринок Європейського Союзу, а в Казахстані – щоб поставляти на ринки країн Азії.

Як повідомлялося, 21 грудня прем’єр-міністр РФ підписав постанову про санкції щодо України.

Нагадаємо, президент РФ Владімір Путін своїм указом розірвав угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Росіїю з 1 січня 2016 року. Це сталося після того, як Євросоюз завершив усі процедури для запуску зони вільної торгівлі з Україною 1 січня 2016 року.