НОВИНИ

У прокуратурі склали перелік втраченого в окупованому Криму майна України

Найбільше від окупації постраждало Мінохорони здоров'я, яке втратило майна на 9,5 млрд грн.

Прокуратура Автономної республіки Крим, яка нині функціонує у Києві, відкрила 22 кримінальних провадження за відчудження окупантами українських підприємств та майна у Криму. Про це повідомили у ГПУ у відповідь на запит Тиждень.ua.

Зокрема, у прокуратурі відкрили провадження за відчудження санаторіїв Міноборони «Ялтинський» та «Зорі України», компаній Криматотранс і Аеробуд.

Також розслідують відчудження пансіонату «Волга» та дитячого центру «Артек».

Окрім того, прокуратура відкрила провадження за фактом захоплення Національного виробничо-аграрного об’єднання «Масандра», тощо.

Також, згідно з текстом відповіді ГПУ, найбільше від окупації півострова постраждало Мінохорони здоров’я – окупанти привласнили майна відомства на 9,5 млрд грн.

Мінінфраструктури та Мінагрополітики втратили майна майже на 4 млрд грн.

Нарешті, Міністерство енергетики та вугільної промисловості втратило майна вартістю 21 млн грн на території окупованого півострова.

Окреме провадження у прокуратурі відкрили за відчудження майнового комплексу Чорноморнафтогаз, яке оцінили у майже 15 млн грн. Також у прокуратурі повідомили, що окупанти встигли незаконно видобути на базі підприємства 600 млн кубометрів газу вартістю 240 млн грн.

Водночас у прокуратурі АРК повідомили, що наразі не склали жодного повідомлення про підозру у вказаних провадженнях.

Як повідомлялося, у 2014 році Україна збиралася позиватися до Росії за «націоналізацію» держмайна в Криму.