НОВИНИ

Стівен Пайфер: Добровольчі батальйони точно не отримають зброю від США

Україна повинна інтегрувати добровольчі підрозділи до складу Збройних сил або Нацгвардії.

США можуть надати летальне озброєння тільки офіційним підрозділам, а не добровольчим батальйонам. Про це йдеться у інтерв’ю екс-посла США в Україні та одного з авторів звіту американських аналітичних центрів про допомогу Україні у протистоянні російській агресії Стівена Пайфера журналістам Тиждень.ua.

«Ми рекомендували у звіті надати американську військову допомогу українським Збройним силам, а не добровольчим батальйонам», - заявив Пайфер.

В якості умови отримання допомоги, Україна повинна розробити план інтеграції добровольчих та офіційних підрозділів.

«Крім того, ми рекомендували (в якості умови, яку Україна мала б виконати для отримання такої допомоги), щоб Київ розробив і втілив план інтеграції добровольчих батальйонів у регулярні Збройні сили чи Нацгвардію. Адже наразі ми чуємо, що координація між українською армією і добровольчими батальйонами недостатня. А це не найрозумніший спосіб ведення воєнної операції», - переконаний Пайфер.

Нагадаємо, більшість добровольчих батальйонів уже інтегрували до лав офіційних Збройних сил, МВС, СБУ та Нацгвардії. Нині точно відомо про діяльність батальйонів ДУК та ОУН, які не підпорядковані державі, але за словами представників цих формувань, держава не надає їм зброю.