НОВИНИ

  ▪   Святослав Птіцин

Політолог: У майбутній Раді в Ляшка можуть з'явитися два-три конкуренти-популісти

У майбутній Верховній Раді можуть з'явитися два-три депутати-популісти, які своїми виступами складуть конкуренцію Ляшку. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловив керівник соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

"Популізм Ляшко виріс на популізмі попередніх президентів і політпартій. Ляшко просто довів цей популізм до кінця. Власне, так само на майбутніх виборах ми можемо побачити висхідну зірку, яка буде конкурувати з самим Ляшком. Думаю, це буде дві-три людини", - переконаний Небоженко.

"Життя політичного демамога коротке, але широке у можливостях. У кожній третій країні є яскравий популіст, чий час в політиці обмежений, але він заважає великим політичним гравцям. Скажімо, у тій же Італії свого часу до парламенту потрапляли порнозірки й коміки", - додав Небоженко.

"А у нас Ляшко потрапив на благодатний ґрунт військового популізму. І зараз він дихає у спину Порошенку. Він відбирає у нього електорат, відбирає у нього ініціативи. Так, вчора опублікували "мирний план Ляшка" та його відозву до Путіна. Як ми бачимо, Ляшко "влазить" у міжнародні справи, де головний президент", - наголосив Небоженко.

"Ми також із вами можемо написати програму реконструкції України або ЄС і потім заявити, що решта політиків її "не тягнуть". Ось вам класичний приклад популізму. Коли людина не грає жодної ролі в міжнародному житті, але цілком серйозно пропонує якісь рішення. Тож ми маємо український варіант Жіріновского. І це матиме підтримку, тому що в народі сильний попит на прості рішення складних питань", - наголосив Небоженко.

Нагадаємо, згідно даних опитування КМІС, яке проводилося з 21 по 28 серпня 2014 року, перше місце на виборах отримує партія Порошенка "Солідарність" - 16,1%; друге місце за партією Ляшка - 9,4%.